Borac – konačno! Mornar prosuo plus 13, Čačak proslavio prvu regionalnu pobedu ove sezone!

19:15

0

Tim Marka Marinovića slavio posle sedam poraza

Košarkaši Borca posle pobede protiv Mornara - Copyright AdmiralBet ABA liga/Borac/Dusko Radisic

Nakon sedam vezanih poraza na startu sezone, košarkaši Borca zabeležili su prvu pobedu u Admiral Bet ABa ligi. U 8. kolu ugostili su u Čačku Mornar i slavili rezultatom 90:87 (21:33, 26:18, 25:19, 18:17).

Domaćin je meč preokrenuo u drugom poluvremenu, dok je prvi deo utakmice pripao gostima. Raspucani Barani stekli su u prvoj četvrtini dvocifrenu prednost. U tim  momentima služio ih je šut sa tri poena, Marko Kovačevič je tri puta bio precizan iza linije 6,75, dva puta je pogodio Deron Rasel, dok je Balša Živanović poentiro u poslednjoj sekundi prve deonice za 33:21.

Gosti su sačuvali prednost na poluvremenu, ali je domaćin uspeo da je smanji na "minus 4" (51:47). U nastavku dugo se igralo na jedan posed sa srećnim raspletom za domaćina.

Devon Rasel je održavao prednost Mornara, dalekometni šut Radovana Đokovića približio je Čačane na koš zaostatka (69:70), potom je tri slobodna bacanja realizovao Marko Radonjić i u poslednju četvrtinu uveo Borac sa vođstvom od 72:70. U preostalih deset minuta Čačani su odbili atake rivala i stigli do prvog trijumfa u sezoni.

Najefikasniji u timu Borca bio je Hanter Hejl sa 29 poena, Sava Lešić je postigao 19 uz osam skokova. Kod Mornara istakao se Devon Rasel sa 30 poena i 10 asistencija, a Marko Pecarski je uz 16 poena zabeležio i 8 skokova.