Studenti pokorili Bar u crnogorskom derbiju: Mornarov Amerikanac opet zaustavljen!

19:51

0

"Teror lige" imao veče za zaborav

Mornar – Studentski centar - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Studentski centar je prekinuo niz od dva vezana poraza i produžio agoniju Mornara, pošto je uspeo da odnese pobedu iz Bara, nakon uzbudljivog meča.

Posle 40 minuta borbe, Mornar – Studentski centar 75:86 (16:24, 26:16, 13:19, 20:27).

SC je bolje počeo meč i poveo već u prvoj četvrtini, a ta prednost je u drugoj četvrtini išla i do dvocifrene. Mornar se posle toga trgnuo, tako da se krajem prvog i početkom drugog poluvremena vodila velika borba.

Ipak, Studenti su sredinom treće četvrtine napravili seriju 11:0 i tako su uspeli da slome otpor domaćina, a onda i mirno privedu meč kraju.

Ovo je treći uzastopni poraz Mornara, koji je ostao na jednoj pobedi, dok SC ima skor 2/3.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Loren Džekson sa 16 i Tomislav Ivišić sa 15 poena. Danilo Tasić doprineo je trijumfu sa 16 poena i šest skokova.

Deron Rasel iz Mornara, koji je u prva tri kola postigao 123 poena večeras je ostao "samo" na 15 poena, uz katastrofalan šut iz igre 3/16. Od toga je 11 puta šutnuo za tri i pogodio samo dva puta. Osim toga, imao je šest asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti.

On je u prvoj utakmici u sezoni dao 41 poen, pa u narednoj 47, čime je postavio rekord lige, a onda je dao 35, da bi protiv Partizana bio sveden na samo 9.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Vladimir Mihailović sa 16 poena.

Prošle sezone je Studentski centar takođe slavio u Baru, dok je Mornar bio bolji u Podgorici.