21:44

0

Ekipu Željka Obradovića očekuje evroligaško gostovanje Panatinaikosu

KK Partizan - KK Mega10 - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana upisali su novu pobedu u AdmiralBet ABA ligi. Ekipa Željka Obradovića savladala je Megu u pretposlednoj utakmici ove runde regionalnog takmičenja sa 86:76. Tako su crno-beli zadržali maksimalan učinak, dok Mega i dalje ne zna za trijumf ove sezone. Učinci su 5-0, odnosno 0-5.

Takođe, crno-beli su napravili dobru uvertiru za gostovanje Panatinaikosu u Evroligi. U narednom kolu, Partizan će igrati protiv Borca, a Mega sa Studentskim centrom.

Iako je na poslednjem mestu na tabeli, Mega nije lako "prodala kožu" protivniku koji je u meč u beogradskoj "Areni" ušao kao favotrit. Čak su i prvu deonicu rešili u svoju korist - 26:25. Ipak, u drugoj crno-beli su slavili sa 25:13. Tu prednost su održavali do kraja, mada se dešavalo i da se taj "plus" istopi. Ali nisu imali snage za preokret, niti je to domaćin dozvolio. Kada bi se približili, onda se tim iz Humske ponovo "odlepio".

Vodeći strelac u redovima pobedničkog tima bio je Džejms Naneli sa 14 (2/3 za tri), a pratili su ga, sa po deset poena, Balša Koprivica, Joanis Papapetru i Dante Eksum.

Jam Madar je ubacio devet, Matijas Lesor jedan manje, a Uroš Trifunović šest. Iskusni Danilo Anđušić je za tri pokušao pet puta i pogodio samo jednom. Ali ta trojka u završnici meča je Partizanu definitivno otvorila put ka pobedi.

Inače, Obradović je raspodelio minutažu i jedini koji nije dobio šansu bio je Gregor Glas, a svi koji su bili na parketu upisali su se u strelce.

Odličnu partiju za Megu pružio je Matej Rudan sa 26 poena, a falio mu je jedan skok za dabl-dabl. Danko Branković je ubacio 17, uz sedam skokova. Takođe, probleme Partizanu je pravio i Malkolm Kazalon koji je ubacio devet poena, uz sedam skokova.

Partizan - Mega 86:76 (25:26, 25:13, 22:19, 14:18)

Partizan: Vukčević 5, Ledej 5, Koprivica 10, Panter 4, Papapetru 10, Eksum 10, Naneli 14, Glas, Lesor 8, Trifunović 6, Anđušić 5, Madar 9.

Mega: Branković 17, Bogavac, Rudan 26, Uskoković 5, Kobzajsti 1, Kazalon 9, Kovačević, Cerovina, Rori 4, Grbović 3, Milosavljević 8, Mušikić 3.

Dešavanja iz "Arene" mogli ste UŽIVO da pratite na našem portalu.

Kraj!

4. četvrtina

10. minut - Vukčević faul u napadu. Milosavljević pogađa sa linije bacanja - 84:76. Dobija aplauz navijača. Trifunović postavlja konačan rezultat - 86:76.

9. minut - Rori posle prodora sa desne strane ne pogađa. Vukčević za tri - 84:74. Rudan neprecizan za tri.

8. minut - Faul Vukčevića nad Rudanom, a pre toga je Anđušić promašio za tri. Tražio je faul, ali sudije nisu smatrale tako. Madar izblokiran za tri. Trifunoviću je spala patika.

Anđušić pogađa za tri. Njegov peti poen za 81:72, možda i ključni poeni. Barać traži tajm-aut. Branković smanjuje na 81:74.

7. minut - Rudan drugo bacanje ne pogađa - 76:69. Slobodna bacanja za Koprivicu. Pogađa oba - 77:69. Obradović traži tajm-aut,

6. minut - Blokada Koprivice, Madar za 76:68.

5. minut - Rori iz driblinga za dva poena - 74:68, posle serije 10:0.

4. minut - Milosavljević ne pogađa, ali ipak na kraju smanjena prednost domaćina - 74:64.

3. minut - Trifunović na isteku napada za tri, ali neprecizan. Rudan za tri ne pogađa, ali Branković iz odbojke - 74:62.

2. minut - Rudan ispod samog koša - 74:60. Izlazi Anđušić, a ulazi Trifunović.

1. minut - Blokada Eksuma, a onda i faul u napadu igrača Mege. Anđušić konačno pogađa, ovog puta za dva - 74:58. Milosavljević neprecizan za tri.

3. četvrtina - 72:58

10. minut - Papapetru pogađa sa linije bacanja - 70:58. Isteklo vreme za napad Mege. Crno-beli imaju napad za kraj ove deonice. Anđušić ne pogađa za tri. Skok Papapetrua, Ledej pogađa za 72:58.

Pokušava Cerovina sa više od pola terena, ali ne pogađa.

9. minut - Eksum pogađa svoju drugu trojku - 68:56. Ponovo dvocifrena razlika. Grbović ispod koša, posle gužve - 68:58.

8. minut - Blokada Koprivice. Novo zakucavanje Koprivice - 63:56. Eksum pogađa za dva i ponovo povećana prednost - 65:56. Trener Mege Barać traži novi tajm-aut.

7. minut - Papapetru pravi faul. Kobzisti polovičan sa linije bacanja.

6. minut - Vukčević ne pogađa za tri, a na drugoj strani Rudan pogađa. Obradović odmah traži tajm-aut pošto je protivnik smanjio - 59:53. Naneli za dva - 61:53.

5. minut - Kazalon ne uspeva da pogodi, ali je dobro ispratio Branković - 59:51.

4. minut - Dodatno slobodno bacanje za Rudana. Uspešan - 54:47. Naneli za tri, a onda i Milosavljević na drugoj strani. Koristi nepažnju - 57:49.

3. minut - Vukčević pravi grešku u koracima. Novi poeni za Rudana (trenutno 15 poena). Rezultat je 52:44, a Madar pogađa za 54:44.

2. minut - Branković pogađa za tri - 50:42. Anđušić, ipak Lesor ubacuje - 52:42. Anđušić iz kornera za tri, ali ne pogađa. Lesor hvata loptu.

1. minut - Rori do Rudana, koji iz okreta pogađa obruč. Na parketu je i Anđušić.

Počelo i drugo poluvreme

2. četvrtina - 50:39

10. minut - Madar na polaganje, jednom rukom, sa leve strane - 48:39. Pantrer ne pogađa za tri, ali na kraju Papapetru pogađa - 50:39.

9. minut - Madar ne pogađa za tri, a Lesor ne uspeva da ubaci loptu. Ubrzo i faul Madara. Grbović pogađa prvo, ali ne i drugo. Rezultat je 44:39. Vukčević neuspešan na polaganju. Konntra Partizana i Lesor zakucava - 46:39.

8. minut - Madar nije pogodio, ali u narednom napadu Mega gubi loptu. Grbović faulira Lesora.

7. minut - Vezani ofanzivni skokovi za Partizan. Lesor lako ispod koša, i novi tajm-aut za goste - 42:36. Presing crno-belih i Panter za 44:36. Kazalon uzvraća zakucavanjem - 44:38.

6. minut - Vukčević, za 40:33, najveću razliku do sada. Rudan, poeni uz slobodno bacanje. Smanjuje na 40:36.

5. minut - Kapiten Panter je povećao na 38:33. Rori je promašio, a Eksum upisao defanzivni skok.

4. minut - Panter nije pogodio, ali je Papapetru upisao novi skok, ali i poene - 33:29. Na drugoj strani, Rudan je stao na liniju slobodnih bacanja, za 33:31. Eksum je pogodio za tri 36:31, onda i Kazalon za 36:33.

3. minut - Pogađa Milosavljević  i smanjuje na 31:29, a Obradović traži tajm-aut.

2. minut - Papapetru zakucava za 31:26.

1. minut - Papapetru za 27:26, a onda Lesor zakucava, za 29:26. Tajm-aut za Megu.

1. četvrtina - 25:26

Meč uživo prati i Milica Đuričić (eks Mandić), naša trofejna reprezentativka u tekvondou.

24sedam/Pavle Knežević

10. minut - Nije Mega rešila poslednji napad u svoju korist.

9. minut - Trifunović od tablu, za 22:24. Mušikić je sa linije bacanja povećava.

8. minut - Ledej je smanjio na 18:19, ali uzvraća Mega - 18:21.

7. minut - Naneli asistencija i zakucavanje Koprivice, za 16:15. Ledej faulira Rudana u reketu. Rudan ispod koša, za 16:19.

6. minut - Trifunović smanjuje na 12:14. Naneli će imati dva slobodna bacanja. Prvo pogađa, kao i drugo - 14:14.

5. minut - Kazalon koristi grešku protivnika i lako poentira, za 10:12. Zakucavanje Brankovića za 10:14.

4. minut - Trifunović promašuje za tri poena, a na drugoj strani Rudan donosi izjednačenje - 10:10.

3. minut - Madar je pogodio za tri poena. Uzvratio je Rudan, ali za dva. Onda na drugoj strani pogađa Naneli za tri, za 10:8.

2. minut - Naneli je pogodio sa linije bacanja i 4:4. Mateja Rudan pogađa, za 4:6,

1. minut - Branković za prednost Mege, u završnici prvog minuta, Madar atraktivno za Koprivicu. Rezultat je 2:2, mada je Izraelac promašio dodatno bacanje.

Crno-beli će u ovom meču biti u specijalno dizajniranoj opremi, kao znak podrške borbe protiv raka dojke.