Božić odličan, ali Splitu ništa nije mogao: Prva pobeda u AdmiralBet ABA ligi za goste

28.10.2022

21:23

0

Zadrani su na 3-2

kk split - Copyright ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Splita večeras su upisali prvu pobedu u AdmiralBet ABA ligi i u triler završnici savladali ekipu Zadra sa 76:74.

Zadar ima skor 3-2, a Split 1-4.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Šenon Šorter sa 22 i Dominik Mavra sa 20 poena, dok je u ekipi Zadra Luka Božić nastavio sa sjajnim, MVP partijama, ali večeras je njegovih 24 poena bilo nedovoljno.

Prvo poluvreme ovog susreta proteklo je u ravnopravnoj borbi, dok su u nastavku domaćini podigli ritam igre na viši nivo i stigli do dvocifrene razlike, 44:31.

Ipak, uoči poslednjeg kvartala, Splićani su se vratili na -2.

U tih deset minuta stala je cela utakmica. Na minut i po do kraja, gosti su vodili sa 73:72, a zatim su usledile serije promašaja i ishitrenih poteza.

Na kraju je na liniju slobodnih bacanja stao Šorter, pogodio je oba za 75:72, a Zadar je na identičan način, preko Božića produžio nadu. Međutim, potom je Šorter je pogodio jedno bacanje, za 76:74, a Sani Čampara promašio za tri poena.