0

Gosti slavili sa 91:85, odluka pala u poslednjim trenucima meča

borac - Copyright Mega Basket/Ivica Veselinov

Košarkaši Mege nakon što su ostvarili iznenađujući trijumf nad Partizanom pre nekoliko dana, očekivalo se da će tim putem nastaviti i u meču protiv Borca.

Međutim, Čačani su u 17. kolu AdmiralBet ABA lige slavili na gostovanju protiv ekipe koju sa klupe predvodi Vladimir Jovanović sa 91:85  (23:16, 14:21, 28:27, 26:21) i time stigli do važnih bodova u regionalnom takmičenju.

Treba istaći da je ovaj meč pratio i selektor Svetislav Pešić, koji je sigurno mogao da vidi jednu dobru utakmicu, gde se pobednik nije iznao do poslednjih trenutaka utakmice.

Predvođen raspoloženim Savom Lešićem i Hanterom Hejlom, Borac je odlično odigrao prvu četvrtinu, dobio ju je sa 23:16, a vođstvo je održavao sve do kraja poslednje deonice kada je Mega izjednačila na 37:37.

Domaćin je početkom trećeg kvartala pokušavao da ubrza igru i to mu je uspevalo prvih nekoliko minuta, ali je Borac i dalje odlično igrao u napadu, ne dozvoljavajući rivalu da se rezultatski ''odlepi''.

Mega je i u većem delu poslednje četvrtine imala blagu prednost, ali je finiš meča obeležio plejmejker Borca Ilija Đoković koji je svojom trojkom i definitivno presudio domaćinu.

Najefikasniji u Borcu bio je Hanter Hejl sa 22 poena, a tri manje je postigao Sava Lešić. Kod Mege je Luka Cerovina sa 17 poena bio najbolji, dok su Jović i Smit dodali po 11.