Zadar preživeo trojkaški rafal Krke i odbranio „Krešin dom“!

19:35

0

Uzudljivo na otvaranju 17. kola AdmiralBet ABA lige

zadar-kk_zadar-kk_krka-210122-09 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Zadar je odbranio „Krešin dom“ i napravio veliki korak ka opstanku u elitnom rangu regionalnog takmičenja. Na otvaranju 17. kola AdmiralBet ABA lige, Zadrani su preživeli trojkaški rafal Krke (13/28) i slavili 78:71 (19:24, 14:13, 29:20, 16:14).

Gosti iz Novog Mesta su bolje otvorili meč, početkom druge deonice došli su i do plus osam (29:21), ali su onda igru Zadra preuzeli Tompson i Karter, na čijim minijaturama su domaći do odlaska na veliki odmor uhvatili rezultatski priključak, a potom u trećoj deonici napravili i potpuni preokret.

Kada su Zadrani, serijom 16:2 u 32. minutu došli do plus deset (67:57), mnogi su pomislili da je meč završen, ali su gosti krenuli u poslednji juriš, nanizali 11 poena i došli do novog vođstva (68:67, 38. minut).

Ipak, u odlučujućim momentima u ekipi Zadra se izdvojio Drežnjak, koji je sa sedam poena u poslednjih 100 sekundi meča uspeo da osigura peti trijumf hrvatskog tima u ovosezonskom izdanju regionalnog takmičenja.