20:03

0

Odlučila je poslednja četvrtina - 82:78

mornarrrr - Copyright ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Mogao je FMP do još jedne impresivne pobede u AdmiralBet ABA ligi, ali... Nije izdržao. Vodili su Panteri sa pet razlike u poslednjoj četvrtini na gostovanju Mornaru, ali su Barani na kraju boljom igrom u poslednjoj četvrtini slavili sa 82:78.

Kada je Mihailović pogodio drugo slobodno bacanje na dve sekunde do kraja bilo je jasno da bodovi ostaju u Baru.

Najefikasniji kod Mornara bili su Aleksandar Lazić sa 19 i Sead Šehović sa 17 datih poena, dok je Nemanja Gordić dodao 14. Nevels je dao 17 za FMP, a Tasić je dodao 12.

Nekako je to bila vrlo tesna utakmica od početka do kraja utakmice. FMP je vodio na poluvremenu sa jedan razlike, a onda je na kraju treće i početkom poslednje deonice uspeo da se odmakne na pet poena razlike kada je poveo sa 68:63.

Međutim, samo kretanje rezultata govorilo je da u Topolici sledi neizvesna završnica u kojoj su svi ishodi mogući.

Gosti su imali dosta raspoloženih igrača koji su davali doprinos, dok je kod Mornara poenterski prednjačio Lazić.

Na kraju je Mornar iščupao nekako pobedu... Zanimljivo je da je Mornar dobio ovaj meč sa 20% šuta za tri poena - 5/25.