KRAJ: 163. "večiti derbi" bez pobednika (video)

0

Autor: J. Terzić

Partizan i Crvena zvezda u Humskoj odigrali nerešeno

Copyright Fotomontaža: 24sedam/MN Press

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 11. kola Superlige Srbije.

Domaćin je poveo u 5. minutu preko Filipa Stevanovića posle greške Strahinje Erakovića, a izjednačio je Aleksandar Katai iz penala u 75, pošto je prethodno kod centaršuta iz kornera Jojić povukao za dres i oborio Sanoga.

Nije dobro: Suma završio u bolnici

Ovim remijem Zvezda je zadržala osam bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala, koji sada deli drugo mesto sa Vojvodinom.

Podsećamo, 163. “večiti derbi” je drugi u istoriji koji je odigran pred praznim tribinama. Razlog je, nažalost, korona virus.

PARTIZAN – ZVEZDA 1:1
/Stevanović 5 – Katai 75p/

PARTIZAN: V. Stojković – Miljković, S. Marković (88. Vitas), Banjak, Urošević – Zdjelar, Natho (62. Smiljanić) – Stevanović (62. Lutovac), Suma (15. L. Marković), Jojić (88. Obradović) – Asano
ZVEZDA: Borjan – Gobeljić (68. Gajić), Degenek, Eraković, Rodić – Sanogo – Ben (68. Pavkov), Nikolić, Katai (90+1. Petrvoić), Gavrić (46. Spiridonović) – Falćineli (84. Vukanović)
Sudija: Novak Simović.

Pogledajte foto-galeriju iz Humske.

19.00 – KRAJ

93′ – CRVENI

Zvezda će poslednja dva minuta igrati s igračem manje, pošto je drugi žuti dobio Seku Sanogo, zbog faula u vazdušnom duelu sa Lazarom Markovićem.

91′ – IZMENA

Njegoš Petrović umesto Kataija, a utakmica je produžena pet minuta.

90′ – ASANO PETOM!

Odlično se snašao Japanac, ali nije bio dovoljno precizan.

88′ – IZMENE

Umesto Svetozara Markovića i Jojića ušli su Vitas i Obradović.

86′ – OPET ŽUTI

Zbog prigovora Milanu Gajiću, 13. ukupno, a 10. igraču Zvezde.

84′ – IZMENA

Umesto Falćinelija u napadu Zvezde do kraja će igrati Aleksa Vukanović.

82′ – 11. ŽUTI

Još jedan karton, ovaj put za Strahinju Erakovića, devetog igraća Zvezde koji je javno opomenut. Zbog prigovora.

80′ – NOVI ŽUTI

Dobio ga je Milan Pavkov, potom je zapisan i Ostojić iako među rezervama Partizana. Zapisan je zbog ulaska u teren prilikom svađe igrača dva tima.

79′ – NOVI ŽUTI

Peti žuti karton za Zvezdine fudbalere, dobio ga je Degenek pošto je faulom sprečio kontranapad Partizana.

76′ – PROTESTI IZ PARTIZANA I ŽUTI

Burno su reagovali sa klupe Partizana posle gola Crvene zvezde, smatrajući da je Simović pogrešno dosudio korner koji je prethodio penalu. Žuti karton pokazan je Jojiću.

75′ – GOOOL!

Precizan je bio Aleksandar Katai iz penala.

73′ – PENAL!

Posle centaršuta iz kornera u kaznenom prostoru Partizana oboren je Seku Sanogo. Jojić ga je sa leđa povukao za dres.

68′ – DVE IZMENE

Dvostruku promenu u timu pravi Dejan Stanković: Pavkov umesto Bena i Gajić umesto Gobeljića.

63′ – JOŠ JEDAN ŽUTI

Posle četvrotice Zvezdinih igrača, zapisan je i Lazar Marković iz Partizana zbog faula s leđa nad Kataijem.

62′ – IZMENE

Dve promene u timu Partizana. Umesto Stevanovića i Natha igraće Smiljanić i Lutovac.

61′ – UMALO 2:0

Dobro je Natho centrirao iz prekida, Banjak šutirao glavom – malo pored stative.

59′ – ČETVRTI ŽUTI

I Marko Gobeljić se našao u beležnici Novaka Simovića. Četvrti igrač Zvezde koji je zapisan.

58′ – VOLEJ KATAIJA

Ali, daleko od gola… Čini se da crno-beli gube dah, sve su učestaliji napadi Zvezde.

55′ – GREŠKA STOJKOVIĆA

Očajno je golman Partizana ispucao loptu, po zemlji pravo u noge Kataiju. Probao je vezista Zvezde da pogodi dalji ugao, međutim, slabo je šutirao.

52′ – STATIVA

Sreća za Partizan, stativa je zaustavila šut Gobeljića koji se iznenada našao u šansi.

50′ – PRITISKA ZVEZDA

Trude se crveno-beli da što pre po povratku sa odmora dođu do izjednačenja, ali nije bilo šansi u prvih pet minuta drugog poluvremena.

46′ – IZMENA

Drugo poluvreme počelo je promenom u timu Zvezde, umesto Gavrića igraće Spiridonović.

17.50 – POLUVREME

Dobra utakmica na stadionu u Humskoj. Nije bilo mnogo šansi, ali se igra u brzom ritmu. Partizan je iskoristio grešku mladog Strahinje Erakovića u 5. minutu i poveo preko Filipa Stevanovića.

Po završetku prvog poluvremena na terenu su se pokoškali tim-menadžer Crvene zvezde Goran Negić i rezervni fudbaler Partizana Milan Smiljanić. Bila je to žustra verbalna rasprava.

47′ – UMALO 1:1

Aleksandar Katai je odlično centrirao iz prekida, Falćineli zakačio loptu glavom, ali je ona otišla pored gola.

45′ – ČETIRI MINUTA NADOKNADE

43′ – SREĆA ZA ZVEZDU

Dobro je šutirao Takuma Asano sa 18 metara, ali tik pored stative Borjanovog gola.

41′ – VELIKA ŠANSA!

Mogao je Lazar Marković da duplira prednost Partizana, ali je Eraković uspeo da ga stigne i blokira.

40′ – JOŠ JEDNA POVREDA?

Aleksandar Stanojević je već u 15. minutu zbog povrede oka morao da menja Sumu, a u 40. se na bol u zglobu požalio i Lazar Marković koji je ušao kao zamena. Nastavio je utakmicu, ali videćemo hoće li igrati drugo poluvreme.

35′ – TREĆI ŽUTI

Još jedan žuti karton za fudbalere Crvene zvezde. Ovaj put je Novak Simović zapisao Aleksandra Kataija.

31′ – DRUGI ŽUTI

Zapisan je i Seku Sanogo, zbog startna na Lazara Markovića s leđa.

30′ – ZVEZDA IMA INICIJATIVU

Ali, Partizan vodi. Dobro igraju crveno-beli posle primljenog gola, međutim, nisu uspeli da stvore konkretnu priliku iz koje bi ugrozili Vladimira Stojkovića. Crno-beli su se posle vođstva opredelili za kontranapade.

23′ – ŽUTI KARTON

Prvi žuti karton dobio je Zvezdin napadač Dijego Falćineli pošto je u skoku udario Natha laktom.

17′ – DVE PRILIKE ZA ZVEZDU

Prvo posle kornera, a onda i prodora Aleksandra Kataija zapretili su fudbaleri Crvene zvezde, ali je Stojković i dalje nesavladan.

15′ – IZMENA

Odlično je Sejduba Suma počeo utakmicu, ali neće moći da nastavi. Od 15. minuta umesto njega igraće Lazar Marković. Vezista iz Gvineje dobio je nehotice udarac u lice od Sanoga i tom prilikom povređeno mu je oko.

14′ -PRETI ZVEZDA

Prvi konkretan napad gostiju. Rodić je prošao po levoj strani i centrirao, ali je Banjak intervenisao i izbacio loptu u korner.

11′ -PROBLEM ZA SUMU

Odlično je vezista Partizana počeo utakmicu, ali u 11. minutu je morao da zatraži lekarsku pomoć zbog problema sa vidom, kao posledica duela sa Sanogom koji ga je zakačio rukom po licu.

9′ – ŠANSA

U prilici je bio Partizan, tačnije Miljković posle prekida, ali ga je blokirao Eraković, a bek crno-belih potom napravio faul.

5′ – GOOOL!

Partizan vodi 1:0 pogotkom Filipa Stevanovića posle greške Strahinje Erakovića. Loše dodavanje mladog štopera presekao je Suma, dodao Asanu, a lopta potom stigla do usamljenog Stevanovića.

17. 05 – ČUJE SE NAVIJANJE

Iako nema publike, čuju se navijači Partizana koji su se okupili u blizini stadiona.

17.02 – POČELO JE!

16.53 – REZERVE

Na klupi Partizana su: Popović, Vujačić, D. Stojković, Pavlović, Vitas, Ostojić, Štulić, Obradović, L. Marković, Lutovac i Smiljanić.

Na klupi Zvezde su: Popović, Gajić, Pankov, Pavkov, Milunović, Petrović, Simić, Hajdin, Spiridonović, Vukanović i Krstović.

16.45 -BILANS

Ovo je 163. prvenstveni duel Crvene zvezde i Partizana. Crveno-beli dosad imaju 64 pobede, Partizan 47, a 51 put je bilo nerešeno.

16.40 – MARKO NIKOLIĆ

Bivši trener Partizana, sada moskovske Lokomotive, uključio se uoči utakmice za TV Arena Sport i poželeo crno-belima pobedu.

-Partizan nema šta da izgubi, ako dođe do povoljnog rezultata, to sigurno može da utiče na dalji tok sezone. Partizan ima jako dobru seriju u derbijima sa najvećim rivalom Crvenom zvezdom i priželjkujem da se tako nastavi.

16.38 – MILOŠ VAZURA

Generalni direktor Partizana uoči utakmice za TV Arena Sport rekao je da je predsednik crno-belih, Milorad Vučelić, koji je zaražen koronom u stabilnom stanju. O prelaznom roku i dolasku petorice igrača u finišu “transfer pijace” rekao je da mu je žao što nisi stigli u klub ranije, ali da veruje da će brzo ući u ritam.

-Svaki igrač kog smo doveli bio je cilj od 1. septembra, ali nažalost nije moglo ranije da se realizuje – istakao je Vazura i dodao da očekuje pobedu svog tima.

16.30 – DEN TANA, KOSAN, DRULOVIĆ

16.24 – TU JE I POLICIJA

Iako se utakmica igra bez publike, policija je svakako u pripravnosti.

24sedam/Dejan Petković

16.14 – BEZ PUBLIKE, ALI UZ ARENU

Po tradiciji, utakmicu prenosi TV Arena Sport na svom prvom kanalu. I to uz rekordan broj kamera!

16.03 – IZJAVE

Evo šta su u najavi utakmice pričali treneri Aleksandar Stanojević u petak i Dejan Stanković u subotu.

Dejan Stanković je po dolasku na stadion Partizana za TV Arena Sport izjavio: Uvek kada se igra derbi je dobar osećaj, ovo je praznik fudbala i zaštitni znak sportske Srbije. Imam dobar osećaj, debi uvek nosi svoje tajne i čari. Mi smo spremni, znamo šta nam je činiti – došli smo ovde da igramo fudbal i uzmemo bodove.

15.55 – SUMU ZVALA I ZVEZDA

Bivši trener Slovana iz Bratislave, Ivan Vukomanović, pričao je gostujući na TV Arena Sport kako je došlo do transfera Sejdube Sume iz slovačkog kluba u Partizan. Vezista iz Gvineje stigao je jula 2017. za rekordnih 1.650.000 evra, a istovremeno ga je zvala Crvena zvezda, koja je po rečima Vukomanovića nudila više novca. Suma je, međutim, već bio dao reč crno-belima i u dogovoru sa svojom porodicom odlučio da pređe u Humsku.

15.46 – OSTALI REZULTATI

U petak i subotu odigrane su ostale utakmice 11. kola: Čukarički – Proleter 1:2 (0:1), Radnik – OFK Bačka 1:0 (1:0), TSC – Novi Pazar 7:0 (4:0), Vojvodina – Rad 4:1 (1:1), Inđija – Zlatibor 1:0 (1:0), Javor – Metalac 1:3 (1:2), Mladost – Mačva 2:1 (0:1), Napredak – Radnički 0:0, Voždovac – Spartak 2:1 (2:1).