Vojvodina opet bolja od Mladosti: U 4 dana pobedili ih 2 puta i dali im 5 golova

29.11.2021

17:54

0

Odigran i poslednji meč 18. kola Superlige Srbije

20210725mmZukic02 - Copyright MN Press

Za samo nekoliko dana Vojvodina je dva puta pobedila Mladost. Pre četiri dana u Lučanima je bilo 2:0, a večeras u Novom Sadu, u poslednjoj utakmici 18. kola Superlige Srbije 3:1.

Dvostruki strelac bio je Miljan Vukadinović, a u strelce se upisao i Dejan Zukić. Počasni pogodak za Lučance dao je Saša Jovanović.

Ekipa Slavoljuba Đorđevića je tako vezala drugi trijumf, posle poraza od Crvene zvezde i Partizana. Takođe, napredovala je na tabeli i sada je opet četvrta. Mladost je i dalje na 13. poziciji.

U prvom poluvremenu je bilo veoma zanimljivo. U 29. minutu, sudija Novak Simović je pokazao na belu tačku. Lopta je pogodila u ruku Nemanju Mićevića koji je i u prethodnom kolu skrivio penal. Dejan Zukić je šutirao, golman Ivan Kostić krenuo u pravu stranu, ali je lopta ipak završila u mreži. Igrao se 31. minut.

Samo minut kasnije, Veljko Simić je presekao dodavanje gostiju, na desnoj strani proigrao Miljana Vukadinovića koji je izašao ispred Kostića i samo ga prebacio. U završnici prvog poluvremena, Zoran Danoski je mogao da smanji na 2:1, ali je sa sedam metara iz idealne prilike šutirao pored gola.

Gosti su ipak smanjili prednost u 68. minutu. Iz izrađene akcije posle slobodnog udarca, lopta je otišla na desnu stranu, na kojoj je bio Saša Jovanović. Iskoristio je situaciju "jedan na jedan" i smanjio.

Brzo se domaćin vratio u igru. Akciju su inicirali Simić i Momčilo Mrkaić (ušao u 72. minutu) , a u pokušaju da osujeti akciju, Janko Tumbasević je dodao loptu do Vukadinovića. Sa nekoliko metara nije mu bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Sve se desilo u 77. minutu. U poslednjim trenucima, Mladost je opkolila gol domaćina. Tražili su penal, pokušao je Milan Bojović, ali je golman Simić odbranio...

U svakom slučaju, promene rezultata nije bilo.

U narednom kolu, Vojvodina će gostovati Voždovcu, a pre toga je čeka duel Kupa Srbije, sa Javorom. Kada je reč o Mladosti, biće gost Spartaku.