Čukarički „trokorakom“ prošao kroz Gornji Milanovac! „Brđani“ surovo kažnjavali greške Metalca

18:13

0

Tim sa Banovog brda je slaviio posle tri uzastopna remija

20211122mrCukaricki1 - Copyright MN Press

Fudbaleri Čukaričkog ubedljivio su slavili na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu rezultatom 3:0 (1:0). "Brđani" su tako posle tri vezana remija u prvenstvu stigli do celog plena, zahvaljujući efiaksnoj igri ali i greškama rivala.

Na poslednjih 15 mečeva u Superligi Srbije Čukarički je poražen samo od Zvezde (7. kolo, 1:2) i Partizana (15. kolo, 0:2), uz šest pobeda i sedam remija.

U 32. minutu Bojan Mlađović je vratio loptu svom golmanu Strahinji Saviću koji je pogrešio i dodao je Marku Rakonjcu. Napadač gostiju je predriblao čuvara mreže domaćina i neometano zatresao mrežu - 1:0.

Malo kasnije šansa za Metalac, Filip Stuparević je šutem iskosa poslao loptu pored gola. U 2. minutu nadoknade još bolja prilika za Metalac, pobegao je čuvarima Stefan Cvetković ali nije dobro zahvatio loptu u završnici akcije.

U 53. minutu korner sa desne strane izveo je Bojan Roganović, Darko Puškarić je šutirao glavom i pogodio stativu, lopta se odbila na nogu Asmiru Kajeviću koji je prosledio u mrežu - 0:2  Usledio je potom odličan prodor Srđana Mijailovića, pored odbrambenih igrača, udarcem po zemlji sa ivice šasnaesterca našao je put do mreže za nedostižnih 3:0.