Zvezda bez mnogo problema: "Trojka" protiv Spartaka, slavljenik Ben dva puta u metu (FOTO, VIDEO)

15:20

0

I u prethodnom meču dva rivala, slavili su crveno-beli

14 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. Branilac titule je u utakmici 18. kola pobedio Spartak sa 3:0, golovima Milana Rodića i El Fardu Bena. Ofanzivac sa Komora je bio dvostruki strelac, a treba reći i da je Filipu Falku poništen gol.

Pobeda ekipe Dejana Stankovića je pobedila zasluženo, s tim da treba reći da su viđena dva različita poluvremena. Drugo je, kada je reč o domaćinu bilo mnogo bolje. Ipak, meč je rešen zahvaljujući golovima u pravo vreme. Rodić je pogodio u 9. minutu, a Ben u uvodnim trenucima nastavka meča na stadionu "Rajko Mitić". Kasnije je domaćinu bilo mnogo lakše, a trijumf je potvrdio Ben kome je ovo bila 150. utakmica u dresu Zvezde. Jubilej je proslavio i kapiten Milan Borjan, kome je ovo bila 200. utakmica.

Starteri Zvezde su bili uglavnom isti kao i u pobedi nad Ludogorecom, s tim da su danas u prvih 11 bili i Ben i Milan Rodić. U nastavku je šansu dobio i Filipe Falko, koji je bio asistent, ali i strelac gola koji je bio poništen.

Sada crveno-beli imaju 44 boda, i na drugom su mestu. Na drugoj strani, Spartak je sedmi sa 23. Već u sredu, Zvezda će ugostiti Voždovac u zaostalom meču Superlige.

Kako je bilo iz minuta u minut, pročitajte u nastavku teksta

Posle pobede nad Ludogorecom u Ligi Evrope, fudbaleri Crvene zvezde se okreću obavezama u Superligi Srbije. Na stadionu "Rajko Mitić" gostovaće Spartak koga su crveno-beli pobedili na gostovanju, početkom tekuće sezone. Rezultat je bio 3:1.

U prethodnim mečevima, timovi Dejana Stankovića i Vladimira Gaćinovića imali su različit učinak. Crveno-beli su bili ubedljivi na gostovanju u Lučanima dok su "golubovi" odigrali nerešeno sa Radničkim 1923.

Dešavanja sa stadiona Crvene zvezde možete uživo da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice

90+2. minut - Bio je korner za Spartak. Ali je lopta pogodila spoljni deo mreže. Pokušao je Todoroski

90. minut - Lazetić je imao izglednu priliku, ali je otišao suviše u stranu

88. minut - Tražio je Falko penal posle duela sa Ivančevićem, ali je bio samo korner

85. minut - Gobeljić je pokušao sa distance, ali je bio neprecizan

81. minut - Izašli su Branković, Nikolić, Srećković, a ušli Šćepanović, Todoroski i bivši fudbaler Partizana Mihajlović.

Stigla je zvanična potvrda, da je meč gledalo 5.286 navijača.

76. minut - Slično je bilo i u situaciji u kojoj se našao Ivanić. Bio je neprecizan.

75. minut - Loš pokušaj Dragovića, glavom sa nekoliko metara. Lopta ga je iznenadila.

Inače, na ovom meču (ali i ostalim), fudbaler i sudije pojavili su se sa crvenim otiskom karmina na obrazu. Sportisti su na taj način obeležili Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama (25. novembar).

72. minut - Izašao je Katai, a ušao Krstičić. Umesto Bena na terenu je bio Lazetić.

71. minut - GOL! Ben je bio strelac. Posle nesporazuma golmana Dubljevića  i defanzivca Spartaka Brankovića, napadač sa Komora samo je ubacio loptu u mrežu. I tada se proveravao gol Bena.

70. minut - Spartak je izveo korner, ali je Srećković loše centrirao. Lopta je izašla van terena.

64. minut - Ušli su Gobeljić umesto Rodića, kao i Stanić umesto Srnića.

63. minut Falko je pogodio za 3:0, ali se u VAR sobi proveravalo. Razlog je položaj Bena, koji je bio u ofsajdu. Gol je naknadno poništen.

60. minut - Korner za Zvezdu, posle šuta Falka. Ubrzo je centrirao Srnić, ali je Dubljević izboksovao loptu.

58. minut - Izašao je Milošević, a ušao Marčić. Milošević je bivši igrač crveno-belih.

56. minut - Petrović je pokušao sa distance, ali je bio neprecizan.

53. minut - Ušao je Hrstić umesto Abrahama. To je bila prva izmena koju je izvršio Gaćinović.

46. minut - GOL! Povela je Zvezda sa 2:0. Strelac je bio Ben kome je ovo 150. meč u crveno-belom dresu. Falko je bio asistent. Italijan je glavom spustio loptu glavom na noge reprezentativca Komora, koji je sproveo loptu u mrežu. Bila je to i loša reakcija igrača Spartaka.

Počelo je drugo poluvreme. Umesto Pavkova ušao je Falko.

Kraj poluvremena.

45+1. minut - Tražili su crveno-beli penal zbog igranja rukom Miloševića, ali sudija Ivković nije smatrao tako. U kaznenom je bio Srnić.

43. minut - Abraham je snažno šutitao, sa 25 metara. Borjan je odbranio, a Spartak izveo korner. U nastavku nije bilo većih problema za crveno-bele.

40. minut - Izašao je gost u visok presing, ali je Borjan posle driblinga uspeo da loptu izbaci van kaznenog prostora.

37. minut - Šutirao je Gajić, ali je to bio lagan posao za golmana gostiju.

34. minut - Ivanić je pokušao da proigra Kataija u kaznenom, ali je oprezan bio Dubljević. Istrčao je na vreme i bio brži od Kataija.

28. minut - Rodić je pokušao da prođe po levoj strani, ali ga je Ivančević na ivici kaznenog prostora izblokirao. Katai je dobio žuti karton zbog starta.

23. minut - Centrirao je Rodić, a Katai je pokušao na drugoj stativi. Ipak, lopta je otišla preko prečke.

22. minut - U ovim trenucima igralo se na sredini terena.

15. minut - Katai je izveo, lopta je išla ka Rodiću, ali je usledio novi korner. Posle toga i još jedan udarac iz ugla. Nakon toga, i još jedan.

14. minut - Abraham nije uspešno završio akciju Spartaka. Na drugoj strani, Katai je iznudio korner.

9. minut - GOL! Povela je Zvezda sa 1:0. Katai i Ben su bili pored lopte na desnoj strani terena. Katai je prepustio Benu centaršut, koji je ubacio na peterac. Tamo je skočio Rodić i glavom sa nekoliko metara pogodio mrežu Spartaka.

8. minut - Izveo je Ben korner sa desne strane, ali je Dubljević lako uhvatio.

4. minut - Centaršut sa leve strane Rodića, ali Pavkov nije stigao do lopte. Lopta je zatim više bila ispred kaznenog gostiju iz Subotice.

2. minut - Uvodna inicijativa gostiju, ali se domaćin ipak odbranio u dva navrata.

Počela je utakmica

Uoči početka meča sportski direktor Mitar Mrkela predao je Milanu Borjanu i El Fardu Benu uramljene dresove sa brojevima 200, odnosno 150. Simbolično, zbog broja utakmica u crveno-belom dresu.

U prethodnom meču, kada je Zvezda slavila strelci su bili Ivanić, Ben i (bivši igrač) Krstović. Pankov je bio "krivac" za autogol.

Kao što se vidi, Stanković se opredelio za gotovo identične startere kao protiv Lugodoreca. Razlika je što neće igrati Kanga već Ben. Podsetimo, Gabonac je otputovao u Afriku kako bi prisustvovao sahrani oca. Takođe, u timu je i Rodić. Protiv Bugara u defanzivi je bio Pankov.

Na terenu od početka je i Katai koji protiv Ludogoreca nije odigrao ceo meč. Kasnije je potvrđeno da je igrao pod temperaturom.

Crvena zvezda - Spartak 3:0

Strelci: Rodić 9, Ben 46, 71

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Marko Ivković

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Eraković, Dragović, Rodić (od 64. Gobeljić), Petrović, Srnić (od 64. Stanić), Ben, Ivanić, Katai, Pavkov (od 46. Falko) .

Spartak: Dubljanić, Branković (od 81. Šćepanović), Ivančević, M. Bogićević, Milošević (od 58. Marčić), Bijelović, Šimura, Vidaković, Srećković (od 81. Mihajlović), Abraham (od 53. Hrstić), Nikolić (od 81. Todoroski).

Na klupi Zvezde su: Gordić, Gobeljić, Pankov, Degenek, Krstičić, Stanić, Falko, Vukanović i Lazetić.

Sudija će biti Marko Ivković, a poznate su i startne postave.