Konačno dočekali! Pazarci slavili posle devet utakmice bez pobede

15:54

0

Odigran je meč 18. kola nacionalnog šampionata

20211122mrColovic4 - Copyright MN Press

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su Proleter u utakmici 18. kola Superlige Srbije. Rezultat je bio 2:0 u korist domaćina koji je konačno trijumfovao. Poslednji put, to se desilo 17. septembra. Od tada, vezali su četiri poraza, a onda i pet remija, mada treba reći da su slavili u Kupu protiv Budućnosti iz Dobanovaca.

U desetom minutu, trener domaćina Dragan Radojičić je morao da menja, pa je na terenu umesto Miloša Kalezića bio Danko Kiković. Nedugo zatim, Kiković se upisao u strelce. Nikola Vlajković je u 19. minutu sa desne strane, praktično sa gol-aut linije odigrao povratnu do Kikovića koji je sa ivice kaznenog precizno šutirao.

Već u 25. minutu, bilo je 2:0. Odličan pas, sa polovine terena uputio je Nemanja Mladenović, a usledio je odličan prijem Stefana Dimića koji je zaobišao golmana Nikolu Petrića i loptu poslao u praznu mrežu.

U drugom poluvremenu, tačnije 63.minutu, Kiković je imao odličnu priliku, ali je Petrić ovog puta odbranio. Ubrzo je šansu u timu Proletera dobio povratnik Nikola Ninković, a tokom tog perioda Novi Pazar je bio dominantan. Opsedala je Radojičićeva ekipa gol gostiju, ali nije bilo novih golova. Imali su i gosti iz Novog Sada prilike, ali je mreža domaćina ipak "mirovala".

Dešavalo se Pazarcima u prethodnim mečevima da imaju prednost, ali da je do kraja ispuste. To se na njihovu sreću danas nije desilo. Sada su na pretposlednjem mestu tabele, sa samo 15 bodova. Proleter je deseti sa šest bodova više.