Lučani u naletu: Mladost pokazala dominaciju u Gornjem Milanovcu

0

Autor: M. N.

Gosti slavili protiv Metlaca sa 2:0 u 13. kolu Superlige Srbije

mladost - Copyright MN Press

Fudbaleri lučanske Mladosti nastavili su seriju dobrih rezultata. U 13. kolu Superlige Srbije, na gostovanju Metalcu u Gornjem Milanovcu pobedili su sa 2:0 (1:0).

Tim iz Lučana je vezao je drugu uzastopnu pobedu, u poslednjih pet utakmica upisao je tri trijumfa, remi i poraz i krenuo ka sigurnoj zoni.

U 14. minutu grešku poslednje linije odbrane domaćina, kaznio je Saša Jovanović. Pobegao je čuvarima i udarcem po zemlji matirao domaćeg golmana Mateju Maslarevića.

Janko Tumbasević, najiskusniji u redovima gostiju izveo je u 65. minutu pravu majstoriju, najpre se klizećim startom izborio za loptu, podigao se sa zemlje i snažnim udarcem sa 25 metara pogodio suprotan ugao za konačnih 2:0.

Posao Lučancima je olakšan u finišu meča, jer je David  Krajišnik u 78. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje.