16:06

0

Vodeći gol, veoma lep dao je Jovan Šljivić

Copyright FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde su remijem završili takmičenje u grupnoj fazi Lige šampiona. Rezultat u uvertiri meča seniorskih timova protiv Mančester sitija je bio 2:2. Ekipa Nenada Milijaša je na stadionu Voždovca dva puta vodila, ali je na kraju ipak bilo nerešeno.

Tako da dalje idu Siti i Lajpcig, dok su Zvezda i Jang bojs ovu fazu takmičenja završili sa po četiri boda.

Već u 20. minutu, Jovan Šljivić je efektnim pogotkom sa 18 metara doneo prednost od 1:0, ali je 16 minuta kasnije usledilo izjednačenje. Ešton Mjur je bio strelac u 36. minutu, ali je Zvezda u 41. ponovo povela. Strelac je bio Andrija Maksimović, a asistent Aleksa Cvetković.

Rezervista gostiju Farid Alfa-Rupreht je u 76. minutu postavio konačan rezultat, a obe ekipe su u finišu meča po jednom pogađala okvir gola.

Mogla je Zvezda i do pobede u nadoknadi vremena, ali je Markočević šutirao preko gola, iz veoma izgledne pozicije.

Kao što je rečeno, Siti je prvi i direktno se plasirao u osminu finala, dok će Lajpcig morati u baraž za plasman u osminu finala. Zvezda je, ako je za utehu bila treća, ali neće nastaviti takmičenje.