Japanci napunili Borjanovu mrežu, a jedan (auto)gol je bio baš čudan! (VIDEO)

13.10.2023

15:35

0

Nekadašnji kapiten Crvene zvezde savladan već u 2. minutu, a poraz je ublažen u poslednjim trenucima meča

Copyright Printscreen/Reddit

Fudbalska reprezentacija Kanade izgubila je od Japana u prijateljskoj utakmici odigranoj u Nigati. Rezultat je bio 4:1, ali je golman severnoameričke selekcije Milan Borjan mogao još više puta da vadi loptu iz mreže.

Bivši kapiten Crvene zvezde, sada na pozajmici u Slovanu savladan je već u drugom minutu. Strelac je bio Ao Tanaka, a priliku za izjednačenje propustio je Džonatan Dejvid, sa bele tačke. Onda je u 40. minutu Entoni Dejvis dao autogol (pogledajte na ovom linku) u veoma komičnoj situaciji. Natrčao je na loptu, pogodio Borjana u glavu, pa je lopta završila u mreži.

Na 3:1 je povisio Keito Nakamura na asistenciju Takume Asana, bivšeg igrača Partizana. Konačan rezultat je postavio Tanaka u 49. minutu. Poraz je ublažio u 89. minutu Džunior Hojlet.

Ovih dana su u toku kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, ali i Mundijal. Obaveza u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo oslobođeni su Kanađani pošto su sa Amerikancima i Meksikancima organizatori šampionata zakazanog za 2026.