Borjan branio, Slovan slavio! Slovaci "preživeli" gostovanje u Mostaru

23:02

0

Bivši golman Crvene zvezde je imao i sreće krajem drugog poluvremena

Milan Borjan - Copyright Profimedia

Slovan iz Bratislave bio je uspešan u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Na gostovanju u Mostaru, ekipi Zrinjskog bilo je 1:0 za prvaka Slovačke.

Jedini gol dao je napadač iz Gane, Šarani Zuberu u 53. minutu, posle centaršuta sa leve strane.

Na golu Slovana sve vreme bio je Milan Borjan kome su navijači često zviždali. Doskorašnji kapiten Crvene zvezde (trenutno na pozajmici u Slovanu) imao je dve dobre intervencije, a jednom je uhvatio i "živu loptu". Kasnije mu je "saveznik" bila i stativa, u 79. minutu.

Iako je domaćin imao inicijativu do kraja meča, rezultat se nije menjao. Takođe, treba reći da je u sudijskoj nadoknadi od sedam minuta, Borjan dobio i žuti karton zbog odugovlačenja.

U svakom slučaju, Slovan će imati solidnu prednost uoči revanša u Bratislavi.