Borjan kao u Zvezdi! Odbranio penal i najavio prolaz u sledeće kolo (VIDEO)

19.07.2023

22:34

0

Sada ih u borbi za Ligu šampiona čeka duel sa Zrinjiskim, a plasman dalje obezbedio i Ludogorec

Milan Borjan brani penal - Copyright Printscreen/Twitter/@ftonizzo

Odigrani su i revanši prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a plasman dalje (između ostalih) su obezbedili Slovan iz Bratislave, Ludogorec, ljubljanska Olimpija, Astana i Karabag.

Slovan na čijem golu je bio bivši kapiten Crvene zvezde, Milan Borjan kao gost je pobedio Esperanž iz Luksemburga rezultatom 2:0. Velike zasluge za prolaz dalje (posle 1:1 u prvom meču) ima golman reprezentacije Kanade, koji je u desetom minutu odbranio penal Dominiku Štolcu.

Na poluvremenu je bilo 0:0, ali je onda iskusni Vladimir Vajs bio dva puta siguran sa bele tačke. U 55. i 62. minutu, a zanimljivo je da je upravo on skrivio penal u prvom poluvremenu. U sledećem kolu igraće protiv Zrinjskog.

U naredno kolo ide i Ludogorec koji je u revanšu savladao ekipu Balkani, predstavnika takozvanog Kosova. U prvom meču, Balkani je šokirao ekipu iz Razgrada i slavio sa 2:0. Ali je u revanšu bilo 4:0.

Rival će im biti OIimpija koja je sa 2:1 protiv Valmerije iz Letonije potvrdila plasman dalje.