Makabi ponovo koban za Borjana! Sada je i Slovan izbačen iz trke za elitu!

21:10

0

Izraelski tim je u oba meča bio bolji od Slovaka

Copyright Profimedia

Fudbaleri Slovana iz Bratislave završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pa ih sada očekuje Liga Evrope. Od slovačkog tima bolji u dvomeču je bio Makabi iz Haife. Izraelski predstavnik je kao domaćin slavio sa 3:1 i tako potvrdio prolaz pošto je u prvom meču bilo 2:1.

Već na poluvremenu je bilo 2:0 za Makabi, a golove Milanu Borjanu koji je na pozajmici iz Crvene zvezde dali su Franci Pjero (29.) i Dija Saba u drugom minutu sudijske nadoknade.

Zatim je Marko Tolić u 85. minutu smanjio na 2:1, da bi konačan rezultat postavio Din David u trećem minutu nadoknade.

Osim Borjana u startnoj postavi Slovana bio je i Aleksandar Čavrić, ali je zamenjen posle prvog poluvremena.

Makabi, koji je prošle sezone vodio Barak Bahar, sada šef struke Crvene zvezde za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igraće protiv Jang Bojsa, koji je do plej-ofa stigao bez prethodno odigranih mečeva.

Ispostavilo se da je Borjana na putu ka eliti ponovo zaustavio Makabi. Prošle sezone, kada je branio za Zvezdu, tim iz Haife je bio bolji u dvomeču plej-ofa za elitno takmičenje.