22:57

0

Vlahović i Kostić nisu odigrali celu utakmucu

Copyright Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Odigrane su prve utakmice polufinala Lige Evrope u kojima je Juventus remizirao, dok je Roma pobedila sa 1:0. Velikan iz Torina je do 1:1 protiv Sevilje došao tek u sudijskoj nadoknadi, a "vučica" Žozea Murinja je savladala Bajer.

Revanši su na programu za sedam dana, a sva dešavanja mogli ste da pratite na našem portalu, a sve najzanimljivije detalje u HD formatu videli ste u tekstualnom prenosu.

Andalužani su poveli golom Jusefa En Nesirija u 26. minutu, a Juventus je do izjednačenja stigao pogotkom Federika Gatija u 97. minutu. Srpski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović bili su u startnoj postavi Juventusa. Kostić je zamenjen u poluvremenu, dok je Vlahović izašao iz igre u 62. minutu i bio vidno nezadovoljan zbog izmene.

Za ekipu Sevilje ceo meč je odigrao drugi srpski reprezentativac Nemanja Gudelj. Na klupi je bio golman Marko Dmitrović.

Kada je reč o duelu u Rimu, jedini gol na utakmici postigao je Edoardo Bove u 63. minutu.

Nekadašnji srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za domaćina, dok je Mile Svilar bio na klupi za rezerve.

Kraj utakmica u Rimu i Torinu!

Juventus - Sevilja:

90. MINUT+7 - Juve izjednačio! Gati je strelac!

87. MINUT - Da li će biti penala za Juve? Padeov start nad Rabiou u kaznenom Sevilje se proverava. Rabiou se ukazuje pomoć, previjaju mu nogu, ali sudija Zibert ne misli da je penal. Buniće se Italijani sigurno. Posebno što je realno da izgube.

84. MINUT - Kvadrado izvodli slobodan udarac sa leve strane. Lopta prolazi kroz kazneni, Danilo poslednji ima kontakt i gol aut. Lopta za Sevilju.

Roma - Bajer:

77. MINUT - Izmene u Romi. Beloti i strelac Bove izlaze. Ulaze Dibala i Vajnaldum.

72. MINUT - Dvostruka izmena u Bajeru. Hložek i Diabi izlaze, ulaze Azmun i Adli.

74. MINUT - Umesto Toresa Papu Gomez na terenu. Dobro poznaje Juventus, pošto je bio kapiten Atalante.

70. MINUT - Pogba umesto Di Marije. Alegri pokušava na nađe rešenje. Napravio već pet izmena.

63. MINUT - Vodi Roma sa 1:0. Strelac Bove.

Vezista "vučice" na pravom mestu. Golman Bajera Hradecki brani šut Ejbrahama, ali samo na kratko. Dolazi na nogu Boveu koji bez problema šalje u mrežu.

61. MINUT - Bonući mora da napusti igru zbog povrede prepone. Ulazi Gati. Alegri menja i Vlahovića umesto koga ulazi Milik. Srbin vidno nezadovoljan. Podsetimo, Kostić je zamenjen ranije, pa više nema srpskih igrača u redovima bjankonera.

58. MINUT - Gužva i koškanje. Sudija Oliver deli žute kartone. Diabiju i Tau u Bajeru i Manćiniju u Romi.

57. MINUT - Iling u kaznenom prostoru, traži Vlahovića, ali lopta ne dolazi do Srbina.

50. MINUT - Vezista Leverkuzena Andrih dobija žuti karton zbog oštrog starta na svojoj polovini. Posle slobodnog udarca Rome nema opasnosti po gol Bajera.

AP Photo/Gregorio Borgia

Nema izmena na poluvremenu.

Dvostruka izmena u Juventusu na poluvremenu. Na terenu više nije Kostić. Umesto Srbina 19-godišnji Iling Junior. Umesto Miretija Kijeza.

Kraj poluvremena u Torinu i Rimu

U Torinu, gosti iz Španije mnogo bolji, tako da je Juventus mogao i gore da prođe.

39. MINUT - Rakitić snažno, pod prečku, ali Ščešni interveniše i izbacuje u korner.

35. MINUT - Prinudna izmena i u Bajeru. Baker na terenu umesto povređenog Kosonua. Izlazi uz pomoć timskih lekara.

34. MINUT - Prinudna izmena u redovima gostiju. Ne može Okampos da nastavi. Traži zamenu. Ulazio Montiel.

26. MINUT - Sevilja vodi sa 1:0. En-Nesiri je strelac.

Okampos prolazi po desnom boku, ubacuje u kazneni prostor. Brajan Hil propušta. En-Nesiri natrčava na loptu. Iz srca kaznenog šutira po sredini gola. Ščešni je nemoćan.

19. MINUT - Vlahović je u kratkom roku bio u izglednim prilikama. Nije uspeo da postigne gol, mada je u oba slučaja biou ofsajdu. Jednom je Bono odbranio, a drugi promašio. Pre nego što je prebacio gol, uposlio ga je Kostić.

18. MINUT - Ta faulira Ejbraham i slobodan udarac za Romu, ali nema opasnosti po gol gostiju.

12. MINUT - Kostić sa leve strane iskosa, ali za metar-dva pored stative. Za sada najozbiljnija pretnja po gol gostiju,

Tano Pecoraro/LaPresse via AP

4. MINUT - Duel Vlahovića i Gudelja. Ostaje na travi igrač Sevilje, ali brzo nastavlja. Bilo je malo laktanja, ali ništa ozbiljno.

2. MINUT - Traže igrači Juventusa penal zbog igranja rukom. Sudija Zibert ne misli tako.

Pogledajte i početne udarce iz Torina i Rima.