VIDEO Arsenale, dosta si maštao, zna se ko je šampion Engleske! Siti razbio "tobdžije", pogledajte sve golove

"Građanima" niko više ne stoji na putu ka tituli, sve je u njihovim rukama

De Brujne proslavlja gol - Copyright AP Photo/Dave Thompson

Ne tako davno, Arsenal je važio za glavnog favorita za titulu. Ipak, samo oni koji ne prate Premijer ligu mogli su da otpišu dvostrukog uzastopnog šampiona Mančester siti.

I to se desilo, Arsenal je pao u formi. Odnosno, odigrao je kako je normalno u Premijer ligi – vezao je tri remija, Liverpula, Vest Hema i Sautemptona.

U isto vreme, Siti je vezao šest pobeda u ligi, a vratio mu se i Haland i – "finale" Premijer lige je bilo baš onakvo kakvo su se svi plašili da će biti – potpuno dominantno. Sa strane Sitija, naravno.

U utakmici sezone, Siti je samo napadao i na kraju je dao četiri gola i slavio 4:1!

Istina, Arsenal i dalje ima dva boda više, ali Siti ima dva meča manje i sada je sve u njegovim rukama.

Ceo tim gostiju je odigrao sjajno, ali je do pobede došao na krilima Kevina de Brujnea, koji je dao dva gola uz asistenciju, i Erlinga Halanda, koji je dao gol, uz dve asistencije.

Počelo je već u sedmom minutu, kada je Stons poslao loptu, Haland stajao jak kao stena, uposlio De Brujnea, a ovaj sebi našao prostora i uputio fantastičan šut za 1:0.

I Iz više uglova:

Nastavljao je Siti da napada, Arsenal je teško dolazio do lopte uopšte, a onda je došla nadoknada vremena, KDB je izveo slobodan udarac, Stons je bio najviši u skoku – 2:0:

Sudija je tada stao da proveri da li je bio ofsajd, a VAR je bio jasan:

Iz više uglova:

Arsenal se malo oslobodio pritiska u drugom poluvremenu, ali već u 54. minutu fenomenalni Haland je pronašao De Brujnea, a ovaj rutinski postiže svoj drugi gol: