11.05.2023

23:00

0

Večeras počinju borbe za završnu utakmicu trećeg po jačini UEFA klupskog takmičenja

Copyright Profimedia/James Fearn/PPAUK

Fudbalska sezona ušla je u poslednju trećinu. Evrokupovi došli su do završne faze, a posle prvih polufinala u Ligi šampiona, večeras su bitku za mesto u završnoj utakmici vodili učesnici Lige Evrope i Lige konferencija. Najvažnije detalje sa četiri utakmice mogli ste ekskluzivno pratiti na portalu 24sedam u HD formatu.

Najmlađe UEFA klupsko takmičenje ulazi u sam finiš druge sezone. Za nekoliko nedelje dobiće svog drugog šampiona, a borbi za trofej posle prvi polufinalnih mečeva su Vest Hem i Bazel, koji su identičnim rezultatima slavili protiv Fiorentine, odnosno Az Alkmara - 2:1.

Potpuno ludilo viđeno je na večerašnjim mečevima u Londonu i Firenci. Kladioničarskim rečnikom, odigrana su dva prelaza, s tim što je na meču između Fiorentine i Bazela "došlo" iz keca u dvojku, dok su Vest Hem i Az Alkmar igrali iz dva u jedan.

Revanši su na programu za sedam dana.

DRUGO POLUVREME

Fiorentina - Bazel:

- Gotovo je u Firenci, Bazel je napravio veliki korak ka istorijskom plasmanu u finale evropskog takmičenja, pošto je kao gost savladao Fiorentinu 2:1.

- Završeno je u Londonu! Vest Hem je pobedio Az Alkmar 2:1.

90+2 MINUT - GOOOL! Bazel vodi u Firenci! Strelac je Anduni, posle prekida.

90. MINUT - U Londonu je nadoknada tri minuta.

AP Photo/Kin Cheung

Fiorentina - Bazel

90. MINUT - Igraće se još pet minuta nadoknade vremena u Firenci.

82. MINUT - Na terenu je Luka Jović! Srpski reprezentativac je zamenio Kabrala.

Vest Hem - Az Alkmar:

79. MINUT - Menja Mojes. Antonio posle datog gola napušta teren i ustupa mesto Ingsu.

75. MINUT - GOOOL! Vest Hem je napravio potpuni preokret, strelac je Antonio.

73. MINUT - Reaguje Italijano posle izjednačujućeg gola Bazela. Šalje na teren Kastrovilija i Brekala umesto Gonzaleza i Amrabata.

71.  MINUT - GOOOL! Bazel je izjednačio! Sve je odradio Diup sam, izuzetno precizno je šutirao sa 18 metara i postigao veoma važan gol za svoj tim.

67. MINUT - GOOOL! Benrama je precizan sa bele tačke. Pročitao ga je Rajan, ali je šut bio isuviše jak i precizan.

56. MINUT - Zapretio je Ikone iskosa sa desne strane, sa dvadesetak metara, ali je šutirao preko gola.

54. MINUT - Pokušavaju domaći što pre da dođu do izjednačenja, ali defaznivci Az-a zasad rade rade odličan posao.

46. MINUT - Nastavljene su utakmice na oba stadiona. Niko od trenera tokom pauze nije menjao ništa u sastavima u odnosu na početak meča.

PRVO POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme na oba meča

U Firenci Fiorentina vodi protiv Bazela 1:0. Isti rezultat je i u Londonu, gde Az ima prednost u duelu sa Vest Hemom.

41. MINUT - GOOOL! Vodi Az u Londonu! Rejnders je strelac, izuzetno preciznim udarcem sa preko 20 metara iskosa sa leve strane, u bliži ugao gola Areole.

39. MINUT - Az pokušava da se oslobodi pritiska Vest Hema. Uspeli su u toj nameri Holanđani, pa su težište igre pomerili ga polovini domaćina.

31. MINUT - Ušlo se u drugu polovinu prvog poluvremena, Vest Hem polako preuzima inicijativu, ali zasad Englezi uglavnom prete šutevima sa distance koji nisu previše opasni.

25. MINUT - GOOOL! Fiorentina vodi, strelac je Kabral, koji se sjajno snašao u kaznenom prostoru Bazela posle kornera sa leve strane.

16. MINUT - Fudbaler Az-a De Vit je dobio žuti karton.

13. MINUT - Prva opasnost i u Londonu. Benrama je sjajno gađao, ali je Rajan još boljom intervencijom sačuvao mrežu Az-a.

Fioretina - Bazel:

7. MINUT - Poništen gol Bazela! Prvi su gosti prešli na polovinu Fiorentine i zatresli mrežu. Zastavica pomoćnika je ostala dole, ali je odluka iz VAR sobe bila da je pogodak postignut posle ofsajda.

6. MINUT - Zapretio je i Bonaventura, lopta je posle njegovog šuta sa desetak metara završila preko prečke.

3. MINUT - Zapretio je domaćin, ali je Kabralov šut glavom završio pored stative.

- Počela su oba prva meča polufinala Lige konferencija.

- Sve je spremno za početak polufinala Lige konferencija.