19.04.2023

22:54

0

Viđena su dva remija, od 1:1 i 3:3, a plasman u polufinale su obezbedili Mančester siti i Inter

Fudbaleri Intera slave gol - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Večeras smo dobili još dva učesnika polufinala Lige šampiona. Sinoć su plasman obezbedili Real Madrid i Milan, a sve to ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na našem portalu, uz golove i šanse u HD formatu. Sada su to učinili Mančester siti i Inter.

Siti je na gostovanju Bajernu odigrao nerešeno (1:1) i sa ukupnih 4:1 prošao dalje. U Milanu, na "Đuzepeu Meaci" takođe remi, ali sa više golova. Bilo je 3:3, a ukupan skor u dvomeču Intera i Benfike 5:3 u korist tima Simonea Inzagija.

Sada nas čekaju polufinala Siti - Real, odnosno Milan - Inter.

Čak šest golova viđeno je u Milanu, a goste iz Lisabona je "načeo" Nikolo Barela u 14. minutu.

Zatim je usledilo izjednačenje "Orlova" iz Portugala, preko Fredrika Aursensa u 38. minutu.

Prolaz dalje Intera nagovestio je Lautaro Martinez, u 65. minutu..

A onda se u 78. minutu, u strelce upisao i rezervista Hoakin Korea.

Slavlje na milanskom "hramu fudbala" je uveliko počelo, a onda je Benfika spasila čast i dala još dva gola, u 86. minutu i petom minutu nadoknade. Strelci su bili Antonio Silva i Petar Musa.

Zanimljivo je bilo i u Minhenu, mada su viđena "samo" dva gola. To je bilo dovoljno za prolaz dalje ekipe Pepa Gvardiole koji je svojevremeno vodio Bajern.

A meč je između ostalog obeležio i promašeni penal Erlinga Halanda u prvom poluvremenu. Norvežanin je šutirao snažno, ali preko gola Jana Zomera.

Međutim, iskupio se Haland u nastavku, u 57. minutu kada je dobio direktan duel sa Upamekanom, a zatim rutinski savladao Zomera.

Konačan rezultat bio je "plod" novog penala. Tada je Jozua Kimih bio uspešniji od Edersona.

Tako da nas sada očekuju novi spektakli koje ćete takođe moći da pratite na istom mestu, i ponovo u HD formatu.

Podsetimo, finale je 10. juna u Istanbulu.

Kraj i u Minhenu. Siti ide dalje!

Kraj u Milanu. Ukupan skor je 5:3 u korist Intera koji je pokvario utisak na kraju.

90. MINUT+4 - GOL! Musa daje gol i egal - 3:3.

86. MINUT - Tuhel dobija drugi žuti karton. Bajernov trener mora van terena.

86. MINUT - GOL! Benfika smanjuje na 3:2! Strelac je Antonio Silva.

Odličan centaršut Grimalda iz slobodnog udarca sa desne strane, a štoper postiže gol glavom.

85. MINUT - Ukazuje se pomoć Onani.

84. MINUT - Neres je pogodio stativu gola Intera.

83. MINUT - GOL! Kimih smanjuje sa bele tačke. U Minhenu je 1:1.

82. MINUT - Penal za Bajern, zbog igranja rukom.

80. MINUT - Izmene u Benfiki. Musa i Neveš na terenu. U Interu umesto Dimarka Gosens, umesto Bastonija D Ambrozio.

78. MINUT - GOL! Sada je 3:1 (ukupno 5:1) za Inter. Korea! Dimarku se ponovo piše asistencija.

I ovaj gol je prelep. Uostalom pogledajte.

76. MINUT - Korea umesto Martineza, Lukaku umesto Džeka, a Čalhanoglu umesto Barele. Dakle strelci su izašli napolje.

76. MINUT - Poništen go Komanu u Minhenu, zbog ofsajda.

66. MINUT - GOL! Martinez za Interovih 2:1! Sada je kraj za Benfiku!

Posle prodora sa leve strane Dimarka, Lautaro sa nekoliko metara samo postavlja stopalo. Ovo se ne promašuje i ne brani.

63. MINUT - Dejvis i Mane na terenu. Mane je zamenio Sanea.

61. MINUT - Bastoni centrira sa leve strane, nalazi Džeka koji glavom zahvata loptu, ali ona odlazi pored stative.

59. MINUT - Sprema se Romelu Lukaku da uđe za Inter.

57. MINUT - GOL! Vodi Siti sa 1:0! Haland je strelac, ovog puta iz igre. Sada je i definitivno kraj za minhenski tim.

Upemakano ispada u direktnom duelu sa Norvežaninom. Ostalo mu je jedan na jedan sa Zomerom. Nema nove greške za golgetera "građana".

53. MINUT - Aursnes i njegovi saigrači iz Benfike traže penal. Sudija pokazuje da se igra nastavi. Sporan je bio start Martineza u kaznenom Intera.

Počelo je i drugo poluvreme u Minhenu. Nema promena u ekipama Tuhela i Gvardiole. Razlika između dva meča je šest minuta.

49. MINUT - Rafa faulira Mkhtarijana na 30-ak metara od gola. U nastavku akcije i korner za domaćina. Ipak, lopta na kraju ne stiže do Aćerbija.

47. MINUT - Martinezov solo prodor, pokušava sa 18 metara. Ali nije bio precizan. Lopta ide pored stative.

Izmena u Benfiki, Neves umesto Žilberta. Počelo je u Milanu.

Uskoro počinju i druga poluvremena.

Kraj poluvremena i u Minhenu. Iako nema golova, gosti iz Engleske imaju i dalje veliku prednost. Mada da je norveški napadač pogodio mrežu Zomera, verovatno bi to bio i kraj za nemačkog velikana. Ovako još ima nade, ne mnogo, ali je ima.

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

45. MINUT+2 - Izvukao se Siti. Nekako se odbranio od napada Bajerna. U nastavku meča po žuti za Gundogana i Kimiha.

Kraj prvog poluvremena u Milanu. Neroazuri i dalje imaju dva gola prednosti. Ostaje da se vidi da li će sačuvati kapital.

38. MINUT - GOL! Benfika se vraća - 1:1. Strelac Aursnes.

Posle centaršuta sa desne strane, glavom šalje loptu iza leđa Onane.

37. MINUT - Nema izjednačenja. Haland snažno, ali preko gola.

35. MINUT - Penal za Siti. Upamekano igrao rukom.

33. MINUT - Lautaro Martinez pogađa mrežu, ali je u skoku napravio faul u napadu. Tako da nema nove promene rezultata.

31. MINUT - Slobodnjak za Benfiku, sa 25 minuta. Ali brani golman Intera Onane. Dobar pokušaj.

30. MINUT - Aćerbi i Žoao Mario pričaju sa sudijom koji ipak smiruje situaciju.

18. MINUT - Umalo crveni za Upamekana. Prvo je sudija Klermon Turpan pokazao crveni jer je oborio Halanda kao poslednji igrač. Na kraju je ipak utvrđeno da je napadač Sitija bio u ofsajdu. Zbog toga poništena odluka, ali je trener Bajerna Tomas Tuhel dobio žuti karton zbog prigovora.

17. MINUT - Šta je promašio Sane koga je kažnjeni Mane udario. Bio je jedan na jedan sa golmanom Sitija Edersonom, ali iskosa pored stative.

14. MINUT - GOL! Vodi Inter, strelac je Barela!

Namestio se u kaznenom prostoru, izbacio dvojicu čuvara i levicom poslao loptu u dalji gornji ugao. Teško će se sada Portugalci vratiti pošto je ukupan rezultat 3:0 za Inzagijev tim.

8. MINUT - Za sada u Milanu Inter ima inicijativu. Benfika nikako da se oslobodi pritiska.

Razlika između dva meča biće 3-4 minuta. Ranije je počeo onaj u Milanu.

Pogledajte i koreografiju sa stadiona u Minhenu.