07:05

0

Konačan rezultat postavio je Aćimović, a crno-beli su meč okončali bez Bečejca

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Rijeka - Copyright MN Press

Tačno na današnji dan, sada već davne 1967. godine, odigran je 40. "večiti derbi". Igralo se na stadionu Crvene zvezde, a slavio je domaćin sa 3:2.

Tadašnju Zvezdinu generaciju su (između ostalih) predvodili Džajić, Aćimović, Dujković, a Partizanovu Ćurković, Paunović, Rašović, Hasanagić...

Strelci su bili Đorđe Milić, Dragan Džajić i Jovan Aćimović za crveno-bele, a za najvećeg rivala Mustafa Hasanagić i Radoslav Bečejac.

U prvom poluvremenu bilo je veoma zanimljivo, pošto su viđena čak četiri gola. Povela je Zvezda već u trećem minutu, preko Milića, izjednačio je Hasanagić u 20. da bi novu prednost doneo Džajić u 30. Novo izjednačenje doneo je Bečejac u 37. minutu, ali i nekoliko minuta kasnije bio isključen zbog nesportskog ponašanja prema pomoćnom sudiji.

Brojčanu nadmoć Zvezda je iskoristila tek u drugom poluvremenu. Konačan rezultat je postavio Aćimović u 75. minutu.

Inače, na kraju te sezone 1966/67, Partizan je bio treći, a Zvezda peta. Titulu je osvojilo Sarajevo, drugi je bio zagrebački Dinamo, a na četvrtom mestu bila je Vojvodina.