Barselona skida Kralja sa trona! Real poveo, pa pognute glave napustio Nou Kamp! (VIDEO)

19.03.2023

22:59

0

Jubilarna pobeda Katalonaca u prvenstvenim duelima El Klasika

Radost fudbalera i navijača Barselone posle gola protiv Reala - Copyright Profimedia

Barselona skida Kralja sa španskog trona! Katalonci su u nedelju uveče na „Nou Kampu“ ostvarili jubilarnu 100. pobedu u prvenstvenim okršajima sa madridskom Realom, koji posle večerašnjeg El Klasika zaostaje ogromnih 12 bodova za liderom Primere – 2:1.

Devet bodova prednosti koje je uneo u najveću utakmicu španskog fudbala dali su Ćaviju mogućnost da odigra "čekalicu" sa Madriđanima, koja je i te kako mogla da mu se obije o glavu. Iako je u uvodu meča Barsa bila dominantniji rival, pomalo šokantan autogol Arauha u devetom minutu potpuno je okrenuo situaciju na terenu.

Kao da se u redove katalonskog giganta uvukla određena nervoza, dok je Real od tog momenta bio tim koji je i te kako znao šta mu je činiti na travi najvećeg rivala. Međutim, sve je za Madriđane krenulo po zlu u poslednjim momentima prvog poluvremena, kada je Serhi Roberto poravnao rezultat i dao ogroman impuls samopouzdanja domaćinu u nastavku meča.

Uradio je Karlo Anćeloti sve što je bilo do njega. Napravio je u drugom poluvremenu pet promena, u hodu menjao taktičke zamisli i u samom finišu krenuo na sve ili ništa. Svestan da mu remi ne donosi gotovo ništa, legendarni Italijan je bacio sve karte na napad za šta je na kraju i "kažnjen" golom Kesija, koji je rutinski u drugom minutu nadoknade sjajnu asistenciju Baldea pretvorio u gol za ogromno slavlje u Kataloniji.