E to se zove derbi! Velika bitka Vojvodine i Čukaričkog pripala domaćinu!

0

Autor: G. F.

Debakl Napretka u Kragujevcu, Lalatović krenuo remijem

Duel Vojvodine i Čukaričkog - Copyright MN Press

Prve tri utakmice 26. kola Superlige donele su čak i dobar fudbal, a najbolje je bilo u Novom Sadu!

Fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog odigrali su pravi derbi, a slavio je domaćin sa 3:2 posle velike borbe. Otvorili su domaćini utakmicu kako su samo mogli da požele. Dejan Zukić je zatresao mrežu Čukaričkog već u 5. minut, a Uroš Nikolić u 14. duplirao prednost.

Promene rezultata nije bilo sve do 66. minuta kada je Nemanja Tošić smanjio na 2:1, da bi samo 6 minuta kasnije Radovan Pankov doneo gostima izjednačenje! Dovoljno za trenutni osećaj zadovoljstva, ali ne i za bod u Novom Sadu. Junak Vojvodine je Milan Lazarević koji je u 82. minutu u punoj brzi pretrčao svih 50 metara i onda kroz noge golmana Belića pogodio za veliki trijumf Vojvodine.

Derbi sredine tabele odigran je u Kragujevcu i završen potopom gostujućeg Napretka. Slavio je Radnički sa 3:0 golovima Vasilija Đurića (12, 69) i Miloša Vidovića u 31. minutu.

Poslednji meč dana odigran je u Subotici, a domaći Spartak i Mladost GAT, koju je prvi put sa klupe vodio trener Nenad Lalatović, podelili su bodove u meču bez golova.