25.02.2023

18:29

0

Dao je drugi gol u duelu sa Bornmutom

Fudbaleri Sitija slave gol protiv Bornmuta - Copyright Tanjug/AP Photo/David Cliff

Erling Haland je ušao u istoriju Mančester sitija. Norveški napadač postao je najuspešniji strelac "građana" u jednoj sezoni Premijer lige. Haland je dao drugi gol na gostovanju Bornmutu u 29. minutu (na poluvremenu bilo 3:0) i tako ispisao nove stranice istorije.

Sa 27 golova u ovoj sezoni, prestigao je rekord koji je držao Serhio Aguero u sezoni 2014/15. Argentinac je tada bio na "koti 26". U konkurenciji je bio i Karlos Tevez.

Haland naravno ima još mnogo prilika da popravi svoj učinak, pošto do kraja sezone ima još da se igra. Trenutno je u toku 25. kolo, a Siti se bori da odbrani tron.

Podsetimo, 22-godišnji Haland je prošlog leta stigao iz Borusije Dortmund, a postojeći ugovor važi do 2027. godine.

Inače, meč je na kraju završen pobedom "građana" od 4:1.