Arsenal ne blista, ali pobeđuje! Tobdžije osvojile i Lester!

17:20

0

Londonski klub slavio mininalnu pobedu protiv Lisica, Aston Vila gurnula Everton u zonu ispadanja

Detalj sa meča Lestera i Arsenala - Copyright Profimedia

Arsenal je još jednom pokazao kako se osvajaju titule. Dugo već "tobdžije" ne blistaju, ali se posle nekoliko razočaravajućih rezultata vraćaju na trijumfalni kolosek i, što je još važnije, zadržavaju bezbednu udaljenost u odnosu na najbližeg pratioca Mančester siti.

Lester – Arsenal 0:1!

Mučili su se izabranici Mikaela Artete u prvom poluvremenu okršaja sa Lisicama, koje su „uhvaćene u zamku“ na samom početku druog poluvremena.

Pobedonosni gol delo je Garijela Martinelija, ali ogomne zasluge idu i Leandru Trusaru. Belgijanac je u 46. minutu sjajno protrčao iza odbrane "lisica", a potom na sjajan način proigrao Brazilca koji je rutinski savladao Denija Varda.

Što se tiče ostalih duela koji su odigrani u terminu od 16 časova, Vest Hem je ponizio Notingem Forest sa velikih 4:0, Lids je minimalcem odaljio Sautempton od sigurne zone, a Aston Vila je pobedom od 2:0 isto uradila sa Evertonom.