Zvezda spremna za Partizan! Pešić konačno pogodio, Katai delio lopte! (FOTO, VIDEO)

0

U strelce se upisao i Stefan Mitrović, golom u 56. minutu

Aleksandar Pešić u utakmici Javor - Crvena zvezda - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor u meču 23. kola Superlige. Golove u Ivanjici su dali Aleksandar Pešić i Stefan Mitrović, a dvostruki asistent je bio Aleksandar Katai. Na ovaj način je branilac titule na najbolji mogući način najavio predstojeći večiti derbi koji je na programu u petak.

Crveno-beli su potvrdili ulogu favorita i bez većih problema upisala novi ovosezonski trijumf. Ali može se reći da je do prvog gola došla uz mnogo sreće. Posle šuta Kataija sa distance, Pešića je lopta pogodila u leđa i prevarila danas odličnog Strahinju Manojlovića. Igrao se tada 38. minut, pa je to bio idealan scenario za goste iz Beograda.

Novi gol došao je u idealno vreme za ekipu Miloša Milojevića, u 56. minutu, a veliki deo posla odradio je Katai. Mladom vezisti ostao je lakši deo posla. Posle toga, Zvezda je meč privela kraju mada je bilo novih pokušaja u nastavku.

Iako je Milan Borjan ostao nesavladan, ne može se reći da je bio besposlen i bezbrižan. Pretio mu je Norman Kembel iz izglednih prilika. Ekipa Mladena Dodića najviše je pokazala u prvih 30-ak minuta, ali ih je u velikoj meri poremetio gol Pešića koji je konačno prekinuo golgeterski post.

Raspoložen za igru ponovo je bio Osman Bukari kome je pre početka meča u Ivanjici uručen ček od 50.000 dinara za najboljeg igrača prošlog kola. Novac će biti prosleđen u humanitarne svrhe.

Takođe treba reći da u protokolu nije bilo Mirka Ivanvića koji je zbog povrede ostao u Beogradu, kako se ne bi rizikovalo pred derbi sa Partizanom, koji bi mogao i da definitivno reši šampionsku trku.

Ali, Milojevića može da raduje današnje izdanje Kataija, kao i pogodak Pešića koji će mu sigurno značiti zbog samopouzdanja.

Kraj utakmice!

89. MINUT - Gigić u izglednoj prilici, ali ne realizuje.

87. MINUT - Vukašinović i Eliomar dobijaju šansu u timu Javora umesto Bosića i Adamović.

85. MINUT - Lazar Nikolić u timu Zvezde menja Viga. Desni bek je došao upravo iz Javora.

83. MINUT - Borjan ispred Gigića, ali na kraju i ofsajd.

Miran period meča u Ivanjici.

80. MINUT - Izlaze Rodić i Kanga, a ulaze Azarov i Srnić.

79. MINUT - Vigo proigrava Bukarija, koji fintom pravi šansu sebi. Snažno šutira, ali Manojlović brani kranjim naporom.

75. MINUT - Ratković prima loptu na petercu, okreće se, ali tada i gubi loptu.

70. MINUT - Izmene i u Javoru. Ulaze Ratković, Đurić i Tanko. Izašli Gojković, Dukure i Kembel.

66. MINUT - Izmene u Zvezdi. Izlazi Katai, kao i Mijailović. Na terenu su Kangva i Eraković.

Novi gol Zvezde i nova asistencija Kataija

56. MINUT - GOL! Zvezda je povela sa 2:0. Strelac je Mitrović, a nova asistencija se piše Kataiju.

Katai šalje loptu, a Mitrović iz prve šutira i uvećava prednost svog tima.

50. MINUT - Kembel pokušava sa 25 metara, ali Borjan šalje loptu u korner. Katai interveniše.

46. MINUT - Kanga sa distance, ali nije precizan.

FK Crvena zvezda

Počelo je drugo poluvreme!

U timu Zvezde neće biti promena. Neće ni u Javoru.

Kraj prvog poluvremena!

45. MINUT - Milunović loše glavom zahvata loptu koja odlazi preko prečke.

44. MINUT - Nastavlja se pritisak gostiju. Novi kormer Kange. Obradović izbacuje loptu za novi korner.

42. MINUT - Manojlović uspeva da odbrani šut MItrovića.

Katai pogodio u leđa Pešića i Zvezda vodi!

37. MINUT - GOL! Zvezda vodi! Pešić je strelac posle dužeg "posta".

Trajala je malo provera u VAR sobi, da li je sve bilo u redu. Može se reći da je napadač Zvezde, kao i ceo tim imao malo i sreće posle šuta Kataija.

32. MINUT - Adamović ispred Bukarija šalje loptu u korner. Hvata Manojlović loptu na petercu. Gigić beži Mitroviću, preko gola šutira, ali se Borjan ljuti na defanzivce.

Na kraju ipak ofsajd.

27. MINUT - Zvezda se brani posle nekoliko pokušaja. Na kraju se Dukure kliza.

23. MINUT - Pešić se gradi, okreće se, ali šutira pored gol sa nekoliko metara.

18. MINUT - Milunović faulom seče kontru, ali nema žutog kartona za štopera Zvezde.

U nastavku utakmice, posle Bukarija pokušava i Pešić, ali Kopitović spasava gol. Izbija loptu sa gol linije.

17. MINUT - Kembel dobija loptu sa desne strane, šutira snažno sa leve strane iskosa, ali nije precizan.

16. MINUT - Korner za Zvezdu, novi sa desne strane. Ponovo Katai loptu zahvata glavom, ali sada pored gola.

13. MINUT - Adamović pravi faul. Posle duže akcije, Mijailović šutira sa 20-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

11. MINUT - Korner izvodi Kanga. Za malo kasni Pešić nakon što je Katai loptu spustio glavom.

10. MINUT - Gigićev pas u srce kaznenog Zvezde stiže samo do Dragovića koji otklanja opasnost.

8. MINUT - Bosićev pas presečen. Novi aut za domaćina, ali na kraju ipak lopta za Borjana.

3. MINUT - Korner za Javor sa leve strane. Prvi u utakmici. Ukazuje se i pomoć Gigiću posle sudara sa Milunovićem. Izveden korner. Milunović glavom otklanja opasnost.

Počelo je!

Osmanu Bukariju uručena nagrada za najboljeg fudbalera u prethodnom kolu. Suma od 50.000 dinara biće prosleđena u humanitarne svrhe.

Glavni sudija biće Andrija Stojanović.

Poznate su i startne postave za meč koji će početi u 14 časova (TV Arena sport Premium 1).

Za Javor koji vodi Mladen Dodić će od početka igrati: Manojlović, Ilić, Kopitović, Obradović, Miletić, Dukure, Adamović, Gojković, Bosić, Kembel i Gigić.

A za Zvezdu: Borjan, Vigo, Milunović, Dragović, Rodić, Mijailović, Kanga, Bukari, Katai, Mitrović i Pešić.

Rezervisti Javora su: Aleksandar Vulić, Eliomar Silva, Dino Dolmagić, Brito Emerson, Luka Ratković, Damir Salihović, Đorđe Skoko, Ibrahim Tanko, Stefan Vukašinović, Bratislav Đukić, Milan Đurić.

A Zvezde: Nikola Vasiljević, Irakli Azarov, Strahinja Eraković, Marko Gobeljić, Kings Kangva, Stefan Leković, Jovan Mijatović, Lazar Nikolić, Veljko Nikolić, Marko Rakonjac i Slavoljub Srnić.

Kao što se vidi, Mirka Ivanića nema ni u protokolu zbog problema sa povredom. Ostao je u Beogradu, da se sanira.

- Ljudi koji vode društvene mreže Javora i ovog puta su briljirali u najavi meča i iskoristili deo iz čuvenog filma "Lajanje na zvezde".

- Trener crveno-elih Miloš Milojević ne beži od uloge favorita, ali upozorava svoje izabranike na dobar ritam u kom su fudbaleri domaćeg tima.

- Dobra forma Javora je razlog za oprez, ali oni su svakako protivnik koji nama tradicionalno ne prija. Sada su u trendu dobre forme, čvrsti, organizovani, igraju dobru odbranu, tranziciju ka napred i vole kada su domaćini, tako da nam je potrebna maksimalna ozbiljnost da bi ostvarili pozitivan rezultat.