Vojvođanski timovi ostavili rivale na nuli! Stara dama za gol bolja od TSC-a (VIDEO)

11.02.2023

17:32

0

Poraženi su bili Kolubara i Napredak

Fudbaleri Vojvodine slave gol protiv Kolubare - Copyright Printscreen/TV Arena sport

Timovi iz Vojvodine bili su uspešni u utakmicama 21. kola Superlige Srbije. TSC je pobedio Napredak sa 2:0, a Vojvodina Kolubaru sa 3:0.

Ekipa Žarka Lazetića je meč sa Kruševljanima rešila za samo sedam minuta.

Vodeći gol bio je delo mladog napadača Petra Ratkova u 21. minutu. Samo sedam minuta kasnije, znatno iskusniji, 31-godišnji Saša Jovanović je postavio konačan rezultat.

Tako je Napredak vezao drugi poraz u nastavku sezone, posle Partizana, dok je TSC upisao pobedu nakon poraza od Novog Pazara.

- Igrali smo sjajno. Pobedu poklanjamo predsedniku Žemberiju, koji je ostao bez brata. Igrači su dali maksimum i zasluženo osvojili bodove - kazao je šef struke domaćina Žarko Lazetić.

Na "Karađorđu", Vojvodina je "načela" rivala tek u drugom poluvremenu. U 46. minutu Veljko Simić je dao gol za 1:0, a na 2:0 sa bele tačke je povećao Nikola Čumić u 64.

Konačan rezultat je postavio Filip Malbašić u 74. minutu, pa ekipa Milana Rastavca može da bude zadovoljna početkom prolećnog dela sezone. Podsetimo, u prethodnom kolu odigrala je nerešeno sa Crvenom zvezdom, a sada je usledila i pobeda nad Lazarevčanima.

- U drugom poluvremenu smo tek došli do naše igre, da budemo agresivni i brzi onoliko koliko želimo i to nam je dobar model za ubuduće. Čestitam igračima na tome što su pružili. Raduje me deo i u prvom i u drugom poluvremenu da smo bili fokusirani i da nismo upadali u neke kritične situacije, što mi daje jasne signale da sazrevamo kao ekipa. Verujem u naš rad i vreme koje provodimo zajedno.

I jedan i drugi model koji smo prikazali u prošlom i ovom kolu je naš. Moramo da se prilagodimo situaciji i u odnosu na to ko nam je protivnik. Mi želimo da budemo agresivni i da budemo još agresivniji u nastavku sezone - kazao je nakon meča Rastavac.

U narednom kolu čekaju nas dueli Napredak Novi - Pazar, Kolubara - Voždovac, Mladost - Vojvodina i Mladost GAT - TSC.