14:42

0

Domaćin već od 15. minuta igrao sa fudbalerom manje

Fudbaleri Zvezde slave gol protiv Voždovca - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su Voždovac u utakmici Superlige Srbije. Branilac titule je sa 6:0 slavio na gostovanju gradskom rivalu, a presudan je bio prvi gol.

Gelor Kanga je bio strelac sa bele tačke u 15. minutu, a tada je i domaćin ostao sa igračem manje, pošto je Mateja Đorđević zbog povlačenja Aleksandra Pešića isključen. Tačnije, prvo je dobio žuti, a onda mu je sudija Dejan Trifković pokazao crveni, posle konsultacije sa VAR sobom.

To je uostalom i odredilo dalji tok meča u kojem su strelci bili još i Osman Bukari, Aleksandar Katai, Aleks Vigo, Kings Kangva i Mirko Ivanić.

Ovom pobedom, branilac titule se iskupio za neočekivani remi u prethodnom kolu, sa Vojvodinom. U meču na "Krovu" od početka je Zvezda krenula silovito. Igralo se ispred gola Andrije Katića (u drugom poluvremenu zamenjen zbog povrede), a pritisak je materjalizovan već u 15. minutu. Kao što je rečeno, Pešić je iznudio i penal i crveni karton za nekadašnjeg omladinca Partizana.

U narednih deset minuta viđena su još dva gola, Bukarija i Kataija, pa je bilo i jasno kako će meč biti rešen. Nije se samo znao konačan ishod, mada treba reći da je Bukariju poništen gol u završnici prvog poluvremena zbog ofsajda.

U nastavku se u strelce upisao i Vigo kome je ovo prvenac u takmičarskim utakmicama. Argentinac je već bio strelac na pripremama u Turskoj. Gol je dao u 64. minutu, ali je Zvezda nastavila sa inicijativom. Kangva i Ivanić su samo potvrdili ubedljiv trijumf, a moglo je da bude i više. Pogađali su igrači Miloša Milojevića i okvir gola, a Katić (i kasnije Krunić) su bili na konstantnim iskušenjima.

Sve u svemu, od početka do kraja, apsolutno sve je bilo na strani gostiju, pa je tako odnos poseda lopte bio 63 prema 37, a šuteva na gol 12 prema 1. Tako je bilo i sa kornerima. Sigurno je da je isključenje uticalo na dalji tok, ali i da je Voždovac ostao kompletan Zvezda bi slavila. Verovatno bi bila manje ubedljiva, ali bi sigurno osvojila tri boda.

Treba reći da je u završnici šansu dobio i Marko Rakonjac, koji je nadavno stigao u Ljutice Bogdana.

U narednom kolu, Voždovac će gostovati Kolubari, dok će Zvezda dočekati Čukarički.

Kraj!

Nije bilo sudijske nadoknade, a nije bilo ni potrebe.

83. minut - Prvi šut ka golu Zvezde, ali neprecizan,

82. minut - GOL! Ivanić za 6:0.

77. minut - GOL! U strelce se upisuje i Kangva i sad je 5:0!

74. minut - Korner za Voždovac. Borjan siguran i hvata loptu.

71. minut - Rakonjac umesto Pešića, Leković umesto Erakovića. Podsetimo, Rakonjac je stigao ovih dana u Ljutice Bogdana.

69. minut - Puača mora da menja. Krunić na golu umesto Katića.

65. minut - Jočić umesto Neškovića. Đuričić umesto Daničića.

64. minut - GOL! Vodi Zvezda sa 4:0! Strelac je Vigo! Argentinac daje prvenac u takmičarskom meču. Podsetimo, dao je već jedan gol, ali na pripremama u Turskoj.

59. minut - Katić na zemlji. Ukazuje mu se pomoć. Ipak nastavlja meč čuvar mreže "Zmajeva".

U Zvezdi ulaze Kangva i Mitrović. Izlaze Kanga i Bukari.

56. minut - Novi korner za Zvezdu. U nastavku akcije, ponovo centrira Kanga sa desne strane, ali lako hvata Katić.

53. minut - Bukari u kaznenom, bori se protiv dvojice. Na kraju lopta stiže do Kataija, ali samo u spoljni deo mreže.

52. minut - Ivanić pokušava da prebaci Katića, ali je loše zahvatio loptu. Pa je bio i neprecizan.

49. minut - Ponovo Katai, i ponovo zamalo neprecizan. Lopta ide preko gola.

47. minut - Korner za Zvezdu. Kanga izvodi.

Ima promena u poluvremenu. U Voždovcu Vujanović umesto Novevskog. U Zvezdi Veljko Nikolić umesto Mijailovića.

Počinje i drugo poluvreme.

Kraj poluvremena!

45. minut - Pogađa ponovo Bukari, ali nema novog gola. Ofsajd! Ipak, odluka se proverava u VAR sobi. Sporan je položaj Ivanića.

Na kraju jeste ofsajd.

42. minut - Oboren Kanga na 25 metara. Katai samo do živog zida!

37. minut - Daničić dobija žuti karton zbog starta nad Bukarijem.

35. minut - Novi korner za Zvezdu, posle šuta Mijailovića sa distance. Centrira Bukari, ali Katić brani.

32. minut - Katai sa desetak metara plasira loptu, ali zamalo neprecizan.

24. minut - Novi GOL! Katai za 3:0!

Ipak se proverava da li je bilo ofsajda! Potvrđen je gol!

22. minut - Katai i lopta kači prečku,

19. minut - GOL! Bukari za 2:0!

Kanga šalje loptu iza leđa odbrane domaćina, a Bukari rutinski protiv Katića.

15. minut - GOL! Kanga siguran sa bele tačke i gosti vode! Čita Katić koji je Zvezdino dete, ali ipak nije bio uspešan.

14. minut - Posle gledanja snimka, Đorđević (nekadašnji omladinac Partizana) umesto žutog dobija crveni karton. Domaćin ostaje sa igračem manje.

10. minut - Za sada nema ozbiljnih prilika. I penal za Zvezdu. Pešić je oboren na nekoliko metara.

8. minut - Slobodan udarac za Zvezdu na 30-ak metara od gola. Ipak jača lopta za Azarova i ne stiže je.

4. minut - Vigo glavom sa desetak metara, ali hvata golman Voždovca Katić.

3. minut - Ivanić šutira, ali izblokiran. Prvi korner na utakmici. Izvodi Kanga, ali se brani Voždovac. Opasnost otklanja Novevski.

Počinje meč!

Minut ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji. Tako će biti u celom kolu Superlige.

Meč će uskoro početi.

Poznati su i starteri u utakmici koju će kao glavni arbitar voditi Dejan Trifković.

Voždovac: Katić, Mijailović, Damjanović, Đorđević, Daničić, Matić, Ivezić, Nešković, Novevski, Teodorović i Pantović.

Crvena zvezda: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Azarov, Mijailović, Kanga, Bukari, Ivanić, Katai i Pešić.

Stadion na krovu tržnog centra je sa veštačkom travom, pa trener crveno-belih, Miloš Milojević, navodi da će biti specifčan duel.

To je drugačiji fudbal, u smislu načina za igru. Teško je ući u presing, teško je oduzeti loptu, ako je prvi dodir dobar, ali fudbal je fudbal i igralo se i na gorim terenima. Nisam ljubitelj veštačke podloge, iako sam puno puta igrao na njima sa svojim ekipama, ali bolje i takav teren koji je ravan, nego loš travnati. Nije nam to problem, kako nama, tako i njima, iako su se oni više navikli, ali mi smo odradili par treninga na našem terenu sa veštačkom travom i mislim da će nam to dosta značiti - poručio je Milojević.

Trener domaćina, Nikola Puača, nije štedeo lepe reči na račun rivala.

Očekuje nas težak duel, protiv izuzetno kvalitetnog protivnika, koji raspolaže sa velikim fondom kvalitetnih fudbalera i praktično ima dva jaka tima. Svesni smo da je Zvezda veliki favorit, jer u svojim redovima ima odlične igrače, sa evropskim iskustvom - rekao je trener "zmajeva".