Kostić ostavio Juve u borbi za trofej! Stara dama ide po Kup Italije!

02.02.2023

22:43

0

Crno-beli savladali Lacio, a srpski reprezentativac bio je asistent u postizanju jedinog gola na meču

Filip Kostić na meču protiv Lacija - Copyright Profimedia

Juventus se odavno oprostio od borbe sa Skudeto, posle drakonske kazne pritisnut je brigama oko opstanka u Seriji A, ali sve to je večeras ostalo iza izabranika Masimilijana Alegrija koji su se preko Lacija plasirali u polufinale Kupa Italije - 1:0.

Sa Dušanom Vlahovićem od starta meča na terenu, Stara dama odigrala onoliko koliko joj je bilo potrebno da savlada goste iz Rima, koji su do 60. minuta igrali bez Sergeja Milinkovića-Savića.

Osetio se i te kako izostanak srpskog veziste u igri Sarijevog tima, koji je kapitulirao u 44. minutu. Srpski reprezentativac Filip Kostić je pogodio u "trepavicu" štopera Bremera koji je skočio ispred golmana Masimilijana i pogodio mrežu. Čekao je sudija Fabio Mareska da VAR soba proveri da li je štoper Juventusa možda bio u ofsajdu, ali je sve bilo čisto.

Juve će se za mesto u finalu boriti u dvomeču protiv Intera, dok drugi polufinalni par Kupa Italije čine Fiorentina i Kremoneze.