Srbi odveli Fiorentinu u polufinale Kupa Italije! Jović matirao Vanju i prekinuo golgeterski post! (VIDEO)

01.02.2023

19:29

0

Aleksa Terzić asistent, Viola ostaje u borbi za trofej

Aleksa Terzić i Luka Jović - Copyright Profimedia

Firenca večeras slavi Srbe! Aleksa Terzić i Luka Jović bili su među najzaslužnijima za to što je Fiorentina preko Torina izborila plasman u polufinale Kupa Italije – 2:1.

Reprezentativni napadač Orlova kupio je protiv „bikova“ malo mira na „Artemio Frankiju“, pošto je posle tri meseca prekinuo golgeterski post i barem na kratko utišao kritike koje su iz nedelje u nedelju bivale sve glasnije.

Domaći tim je tokom celog meča bio bolji na terenu, a prvi gol je viđen u kasnijem delu utakmice samo zbog Vanje Milinković-Savića, koji je bio nesavladiv sve do 65. minuta kada je njegovu mrežu zatresao Jović.

Bila je to i svojevrsna osveta nekadašnjeg đaka Crvene zvezde reprezentativnom kolegi, koji ga je u nedavnom prvenstvenom okršaju propisno namučio. Na odličan centaršut Terzića sa levog boka, Jović je sjajno reagovao glavom i poslao loptu u mrežu rivala.

Vođstvo je u 90. minutu duplirao Džonatan Ikone i delovalo je da je sve gotovo. Međutim, u trećem minutu nadoknade do gola je došao i Torino. Jan Karamoa je iskoristio loše istrčavanje golmana i smanjio zaostatak na samo jedan gol. Ipak, nije bilo dovoljno vremena da „bikovi“ izbegnu poraz.

Aleksa Terzić i Vanja Milinković-Savić su na terenu proveli čitavih 90 minuta, dok je Luka Jović zamenjen u 74. a Ivan Ilić je debitovao za Torino u 62. minutu.