Arsenal hita ka tronu Premijer lige! Topdžije sa zadovoljstvom prihvatile novogodišnji poklon Sitija!

31.12.2022

19:59

0

Londonski klub trijumfom spustio zavesu na elitni rang engleskog fudbala u 2022. godini

Edegard i Zinčenko slave jedan od golova - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Arsenala pobedom u gostima nad Brajtonom 4:2 (2:0) okončali su 2022. godinu i tako na najbolji način iskoristili novogodišnji poklon, koji im je nekoliko sati ranije dao Mančester siti.

Već u drugom minutu Bukajo Saka je bio najsnalžljiviji u šesnaestercu i načeo mrežu domaćina preciznim udarcem levom nogom. Potom je na sličan način, kapiten londonskog kluba, Martin Edegard u 39. minutu duplirao prednos svoje ekipe.

Treći gol delo je Edvarda Nketije samo dva minuta posle starta drugog dela igre i u tim momentima se činilo da je sve gotovo. Ipak, Kauro Mitoma je u 65. smanjio na 3:1, Martineli uzvratio šest minuta kasnije i vratio Arsenalu prednost od tri gola razlike (4:1).

I pored toga, Mikel Arteta nije mogao da pre poslednjeg zvižduka upiše nova tri boda, opšto je Evan Ferguson vratio Brajton u igru, a u 90. minutu Mitoma je došao do svog drugog gola, koji je ipak posle gledanja VAR snimka poništen.

Ova pobeda bila je od izuzetnog značaja za Arsenala, budući da sada u 2023. godinu učaze sa sedam poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester siti.