Vojvodina trijumfalno završila godinu! „Karađorđe“ ostao neosvojiva tvrđava za Radnički 1923!

20:31

0

Lale nastavile niz nepobedivosti

Veljko Simić (sa loptom) - Copyright MN Press

Fudbaleri Vojvodine pobedom su završili jesenji deo sezone - u 19. kolu domaćeg prvenstva na stadionu "Karađorđe" savladan je Radnički iz Kragujevca 2:1 (0:0).

Novosađani su tako nastavili seriju uspešnih rezultata, na poslednjih šest utakmica upisali su pet pobeda i remi i trenutno se nalaze na četvrtom mestu Superlige sa 33 boda. Sa druge strane, Kragujevčani su nakon tri utakmice bez poraza (dve pobede i remi) doživeli prvi neuspeh još od utakmice sa Crvenom zvezdom, koja je na "Čika Dači" pre mesec dana slavila minimalnim rezultatom.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Novosađani su do vođstva stigli na samom početku drugog dela igre, kada je Dajan Ponjević nespretnom reakcijom postigao autogol. Veljko Simić povisio je rezultat u 55. minutu, da bi u 78. Miloš Vidović postavio konačnih 2:1.

Do kraja utakmice gosti su pokušali da dođu do izjednačenja i umalo nisu stigli do boda u sudijskoj nadoknadi, ali je veliku priliku promašio Filip Ivanović.

Sledi pauza u domaćem prvenstvu zbog Mundijala u Kataru, a nastavak takmičenja na programu je početkom februara.