18:58

0

Kruševljani slavili prvi put posle 14 mečeva

Veljko Simić (sa loptom) - Copyright MN Press

Kruševac je konačno dočekao pobedu Napretka u Superligi Srbije. Posle 14 utakmica, prvi put još od 11. aprila, "čarapani" su osvojili tri boda u nacionalnom šampionatu, a ekipa protiv koje su prekinuli izuzetno neugodnu i neprijatnu seriju bila je Mladost GAT - 1:0.

Tri boda domaćinu doneo je Marko Šarić pogotkom u 21. minutu za šesti uzastopni poraz Novosađana.  Sredinom pooluvremena Nemanja Krstić nabacio je loptu sa desne strane na drugu stativu, a Šarić udarcem glavom iz peterca pogodio bliži ugao Alekse Milojevića.

Pobeda Kruševljana mogla je biti ubedljivija, posle centaršuta Nikole Vukajlovića glavom je Bojan Matić ciljao preko gola, ali je isto tako moglo da se završi i podelom bodova pošto su u 88. minutu gosti imali priliku da  izjednače. Lazar Arsić je iz slobodnog udarca poslao loptu pod prečku, a golman Nikola Petrić je sjajnom reakcijom izbacio u korner.

Niz nepobedivosti ove sezone u elitnom rangu srpskog fudbala nastavila je Vojvodina. Lale su večeras ostvarile četvrtu pobedu, pošto su na Karađorđu lako i ubedljivo izašli na kraj sa niškim Radničkim - 3:0.

Novosađani su u meču zavidnog tempa, borbenom i otvorenom sa obe strane, imali majsotore poput dvostrukog asistenta Nemanje Nikolića i inteligente realizatore kakvi su Iv Baraj i Veljko Simić. Na kraju je debitantskim golom sve ukrasio tek oporavljeni Uroš Nikolić, koji je pokazao da će biti kapitalno pojačanje.