20:16

0

Carević je odbranio penal Matiću

Filip Malbašić - Copyright MN Press

Fudbaleri Napretka i Vojvodine zatvorili su 16. kolo Superlige. U Kruševcu su ipak bili bolji gosti iz Novog Sada zahvaljujući golovima Nikole Čumića i Filipa Malbašića. Pobedi od 2:0 doprineo je i golman Lazar Carević koji je odbranio penal Bojanu Matiću.

Voša je povela u 19. minutu golom Čumića, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Napretka i iskosa sa 15 metara pogodio dalji ugao za 1:0. Samo dva minuta kasnije, Uroš Vitas je zakasnio sa ispucavanjem lopte, u šesnaestercu je oborio Nebojšu Bastajića i napravio penal. Odgovornost je preuzeo Matić, ali je Carević odbranio njegov udarac, kao i pokušaj Marka Putinčanina koji je naleteo na odbijenu loptu.

Nova promena rezultata viđena je u 61. minutu. Posle oduzete lopte na 40 metara, Uroš Nikolić je odlično proigrao Malbašića, koji je izašao sam pred golmana Petrića i pogodio mrežu za 2:0.

Trener Milan Rastavac je dodatno osvežio tim uvođenjem Veljka Simića i Vladimira Miletića umesto Malbašića i Topića. U 81. minutu Napredak je ostao sa igračem manje pošto je Nemanja Đeković kao poslednji igrač odbrane oborio upravo Simića.

Vojvodina je do kraja sačuvala prednost i posle četiri meča bez pobede osvojila tri boda, pa je sada šesta na tabeli sa 26 bodova.

Kruševljani su ovako vezali drugi poraz, jer su pre nekoliko dana u zaostalom meču poraženi od Partizana.