Lepo je Petrić upozoravao: "Nemoj da bude ljuljaj Javore"! Muk u Humskoj posle gola Gojkovića (GALERIJA, VIDEO)

23.10.2022

18:58

0

Fudbaleri Partizana u seriji od sedam trijumfa u ligi

pfc11 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana doživeli su šokantan remi protiv Javora pred svojim navijačima u Humskoj koji su videli šest golova, po tri u mreži svakog tima - 3.3.

Sa ovom podelom bodova, crno-beli su ponovo omogućili Zvezdi vodeće mesto na tabeli sa sedam bodova viška, budući da su crveno-beli danas popodne u neizvesnoj završnici na Čairu savladali Radnički rezultatom 2:1

Partizan je surovo kažnjen za jalovu dominaciju i olako shvatanje protivnikovog 14. mesta na tabeli. Javor je sa druge strane zasluženo nagrađen bodom za svoju upornost i neodustajanje čak i kada se posle 3:1 za domaće činilo da su bliži katastrofi nego čudu.

Moguće je da mnogi ovaj rezultat pripisati i sudijama, kako onom na terenu, tako i onima u VAR sobi, budući da su gosti prelako dobili penal, ali isto tako treba znati da je Partizanovom izjednačujućem pogotku prethodila sumnjiva situacija i Belićevo prelaženje preko Gigića u kaznenom prostoru Popovića. Iz tako postavljene situacije vrlo lako je moglo da se desi poništavanje Nathovog gola i dosuđivanje penala za Javor, koji je Ivanjičane mogao da odvede na 0:2.

Nije bilo takvog scenarija, ali je fudbalska pravda na kraju poravnala račune! Gojković je utrčao na centaršut veterana Đurića i sjajnim trzajem glavom pogodio za 3:3.

Partizanu ostaje da dobro analizira svoju igru, inače će ovu školu nastaviti da preskupo plaćaju. Na prvi pogled moglo bi se zaključiti da je zakazala odbrana. Štoperi su ostavljeni bez pomoći ostalih saigrača koji su i kod izjednačenja, ali i pre toga mirno posmatrali kako Ivanjičani kombinuju ispred kaznenog prostora, sve što ne dopuštaju sebi kada igraju na evrosceni. Ako se nastavi dublje sagledavanje igre verovatno bi se postavilo i pitanje motivacije kod pojedinih igrača, jer izgleda da su mnogi već zaboravili da je takav njihov stav koštao klub i ekipu ispadanja iz konkurencije za jedan domaći trofej!

Partizan u četvrtak od 18.45 igra u Nici meč petog kola Lige konferencije.

Ovaka tok je imala utakmica iz minuta u minut

90+5 - Kraj! 3:3!

90+3. minut - VAR gleda da li postoji osnov za penal posle rušenje Vujačića! Nije ga bilo!

90. minut - Igraće se još 4 minuta!

88. minut - Gol 3:3, Gojković! Kakav šok za Partizan, Gojković iz drugog plana je dotrčao na Đurićev centaršut, Popović nije mogao ništa budući da je ovu akciju dočekao na liniji.

87. minut - Janjić žuti za rušenje Dijabatea.

85. minut - Kontra Partizana na loš način je završava Dijabate! Vulić je lagano odbranio!

84. minut - Rikardo, od bloka u korner! Natho ga izvodi, ali sada nije bilo opasnosti za Javor.

81. minut - Žuti za Uroševića, ruši Gigića na sredini terena.

80. minut - Dijabate pokušava, lepo dribla, ali mu šut nije bio dobar, samo korner! Šesti za Natha nije doneo promenu rezultata.

77. minut - Ponovo u šansi Živković, Vulić na mestu!

75. minut - Belić izlazi, Pavlović ulazi, dva špica u nastavku, Natho se spušta na poziciju Belića. Kasičan 4-4-2 od Gordana Petrića.

73. minut - Rikardoooo, neće ga gol večeras, brani Vulić! Peti korner koji je izveo Natho, Vulić je izašao i probao da boksuje, šutirao je Jović ne čekajući da se taj "otpadak" smiri i nije bio blizu.

71. minut - 3:2, gool Gigić! Bivši centarfor Mačve i Partizana, dete OFK Beograda nije slavio ovaj pogodak.

69. minut - Penal za Javor! Belić je ušao u duel sa Tojčićem koji je pao, sudija nije imao dilemu, iako ostaje utisak da je defanzivni vezni igrač crno-belih zakačio i loptu. Definitivno, penal za Gigića!

67. minut - Sjajna kontra crno-belihm, povukao je Rikardo i završio, nije bio precizan glavom sa peterca nakon centaršuta sa levog krila Uroševića, ostaje 3.1.

66. minut - Standardna izmena, Menig izlazi, Jović ulazi!

63. minut - Goool, Živković glavom za 3:1! Sa prve stative najniži na terenu gađa kao pravi centarfor. Prelep gol Partizanovog desnog beka.

63. minut - Žuti za Kopitovića zbog faula nad Dijabateom.

61. minut - Izlazi Dukure, ulazi Gojković!

59. minut - Kontra Javora završena Lukovićevim udarcem u Popovića sa oko 18 metara. Bilo je boljih rešenja od šuta sa distance.

55. minut - Korner za Javor, Đurić centarira, Đukić šutira glavom neprecizno sa druge stative.

52. minut - Upornost Meniga dovela je do najlepšeg napada Partizana na ovom meču. Lopta je imala pet-šest  vlasnika pre nego što je Urošević šutirao zamalo pored gola. Živković pogađa prečku posle kornera Natha, lep i sadržajan fudbal Partizana u uvodnim minutima drugog poluvremena.

50. minut - Rikardo kao asistent, njegova nabačena lopta padala je na makazice Meniga, ali taj pokušaj bio neuspešan. Zato je u nastavku reagovao Urošević, njegova levica je sevnula i pogodila blok ivanjičke odbrane.

49. minut - Živković igra umesto Filipovića, koji je bio povređen, a imao je i žuti zbog rušenja Kembela.

48. minut - Korner za Partizan posle akcije Dijabatea i Natha. Vujačić u velikoj prilici nakon što je odbitak posle menigovog pokušaja došao do njega. Udarac glavom pored gola!

46. minut - Izašao je Tanko, ušao Luković, kod Partizana nema promena!

poluvreme

45+2. minut - Prilika za Gigićaaaa! Au, kakva šansa i odbrana Popovića!

45+1. minut - Konta Partizana, Rikardo je proigrao Dijabatea koji se upustio u driblanje, na kraju je posle nekoliko zalamanja beka šutirao desnom u Vulića. Posle kornera, Filipović je ponovo sa peterca gađao glavom, opet pored stative.

45. minut - Dva minuta nadoknade!

44. minut - Partizan lepo kombinuje sve do poslednjeg pasa, Belić je jačom loptom potražio Natha koji je bio sam na tom delu terena, ali dodavanje je otišlo u gol-aut.

40. minut - Skok Filipovića posle slobodnjaka Natha, šut pored gola desnog beka Partizana.

37. minut - Crno-beli preko krila traže prolaz do gola Javora. Najviše se napada preko Uroševića, mada su golovi došli kada je Dijabate probijao po suprotnoj strani. Ivanjičani u totalnoj defanzivi, žuti dobija Đukić zbog rušenja Rikarda kada je ovaj imao otvoreni put ka golu Vulića.

30. minut - Žuti za Filipovića zbog povlačenja za dres Kembela!

27. minut - Velika prilika za Rikarda!

25. minut - Uroševiiiiić, gol! 2:1! Dijabate je asistirao, kapiten se glavom poklonio sa vođstvo!

23. minut - Gigić u duelu sa Fejsom dobija udarac, Javor je nekoliko napada igrao bez njegove pomoći, posle centarfor pridigao i nastavio da igra. Partizan nastavlja da vrši pritisak, svih 10 igrača su na polovini gostiju i goool!

17. minut - Pauza zbog povrede Filipovića, lekari su na terenu.

11. minut - Goool, Natho! U momentu kada su fudbaleri Javora reklamirali penal zbog rušenja Gigića od strane Belića, sevnula je konta koju je povukao Dijabate. Lopta je odmah prebačena do Meniga koji je video Natha da utrčava u kazneni i njegov pas doveo je goste u mat poziciju. Kapiten reprezetacije Izraela levom nogom u padu, pogodio je gornji desni ugao sa oko 11 metara za 1:1.

10. minut - Zaniljivo je da se Nikolić tokom nedelje spominjao kao buduće pojačanje Crvene zvezde. Ovaj gol može da mu bude pozivnica za Marakanu.

6. minut - Goool! 0:1 Nikolić! Kakav pogodak! Desni spoljni Ivanjičana bio je poslednji koji je dobio loptu posle dugog kombinovanja oko kaznenog prostora, onda je sa oko 20-tak metara odapeo bombu u desni gronji ugao, Popović se ispružio, ali nije dohvatio ovaj precizni udarac.

4. minut - Prvi opasniji napad Partizana, preko Uroševića po levom krilu, pronašao je Rikarda ali se centarfor nije najbolje snašao.

1. minut - Počelo je!

Fudbaleri Partizana večeras (19.00, Arena Sport Premium 1) dočekuju na stadionu u Humskoj ekipu Javora iz Ivanjice.

U prvom kolu crno-beli su sa tadašnjim strategom Ilijom Stolicom trijumfovali sa 4:0 i tada niko nije mogao da pretpostavi do kakvog će pada doći već sa sledećom utakmicom u Nišu protiv Radničkog.

Partizan je u međuvremenu promenio trenera i sa Gordanom Petrićem proživljava renesansu, budući da su ostvarili čak sedam pobeda u Superligi, dok u Ligi konferencija posle četiri kola drže prvo mesto u grupi