21:25

0

TSC rutinski izašao na kraj protiv Mladosti GAT

zvezdaradnicki59 - Copyright MN Press

U 7. kolu Mozzart Bet Superlige Srbije fudbaleri niškog Radničkog zabeležili su prvu pobedu u sezoni. Nakon četiri remija i četiri poraza, slavili su protiv Radnika na gostovanju u Surdulici rezultatom 3:0.

Ofanzivno su krenuli gosti u uvodnim minutima meča snažan šut Pejoviča zaustavila je prečka. U 20. minutu udarac Branislava Tomića sa preko 25 metara golman Stefan Ranđelović je odbranio, na "odbitak" je natrčao Nikola Štulić i doneo vođstvo.

U nastavku je posao Nišlijama znatno olakšan jer je domaćin ostao sa devetoricom u 54. minutu. Dosuđen je i penal za Radnički, realizovao ga je Pejović za 2:0. Štulić je petim golom u sezoni stigao na listi strelaca napadače Zvezde Milana Pavkova i Milana Bojovića iz Mladost za ubedljivih 3:0. Domaćin je preko Subotića iz penala samo ublažio poraz u finišu.

TSC je u Bačkoj Topoli rutinski stigao do tri boda, pobedio je Mladost GAT rezultatom 3:0.

Domaćin je u prvom delu poveo sa 2:0 zahvaljujući sjajnim potezima Ifeta Đakovca, nakon što je izveo slobodan udarac, TSC je poveo. Malo kasnije isti igrač izveo je solo prodor i neodbranjivo šutirao za 2:0. Trijumf domaćina overio je Petar Ratkov u 75. minutu.