20:45

0

Pazarci na svom terenu savladali Kruševljane 2:1

20220729dsNoviPazar4 - Copyright MN Press

Na sjajan način je Novi Pazar otvorio sezonu i posle sedam odigranih utakmica nalazi se na trećem mestu tabele Mocart Bet Superlige Srbije. Večeras su na svom stadionu savladali kruševački Napredak sa 2:1.

Gosti su bez pobede u domaćem šampionatu još od aprila prošle sezone, kada je Saša Marjanović u sudijskoj nadoknadi ''potopio'' Metalac i poslao Napredak u plej-of.

Vodeći pogodak Pazarci su postigli u 40. minutu i bio je to pravi evrogol. Bojica Nikčević je sa desnog boka centrirao na drugu stativu, gde se našao Mitar Ergelaš koji je na perfektan način zahvatio loptu volej udarcem i pogodio za 1:0.

Interesantna je činjenica da je tim iz Kruševca 19 put za redom ostao bez postignutog gola u prvih 45 minuta meča, a Izjednačenje je stiglo početkom drugog dela igre. U toku je bio 55. minut kada se Nemanja Krstić dobro snašao pred golom domaćina i zatresao mrežu.

Konačan rezultat postavio je Andrija Majdevac sa bele tačke u 78. minutu. Dejan Kerkez je bio neoprezan u svom šesnaestercu, nakon čega je sudija pokazao na penal i isključio defanzivca. Majdevac je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za konačnih 2:1.