21:45

0

Spartak i Javor podelili bodove

20220724dtMladCz16 - Copyright MN Press

U 6. kolu Mozzart Bet Superlige Mladost je upisala je prvu pobedu u sezoni. Lučanci su savladali Radnik koji trenutno zauzima poslednje mesto na tabeli - 3:2.

Gosti iz Surdulice su poveli evrogolom Davora Nedeljkovića. Šutem sa 30 metara matirao je golmana Samčovića. Milan Bojović je iz penala izjednačio, a Đorđe Gordić nakon duplog pasa sa saigračem doneo vođstvo domaćinu.

Vasilije Janjić je u 85. minutu zatresao sopstvenu mrežu za 2:2, međutim, pet minuta kasnije rezervista Mihajlo Vesnić postigao je prvi gol u Superligi. Loptu mu je dodao Bojović, udarcem sa 20 metra rešio je pobednika.

Spartak i Javor odigrali su 2:2 u Subotici. Domaćin je dva puta vodio. Srećklović je načeo mređu gostiju u 14. minutu. Na dodavanje Šimure, kapiten Spartaka postao je najbolji strelac tima sa tri pogotka.

Sredinom poluvremena Gigić se našao na pravom mestu i sa nekoliko metara ubacio loptu u mrežu - 1:1. U 30. minutu novo vođstvo domaćina, u akciji su učestvovali Bjelović i Obradovič, a Todoroski smestim loptu u mrežu - 2:1.

Konačan ishod i peti meč u nizu Javora bez poraza doneo je revervista Eliomar na aaistenciju Luke Gojkovića.