21:10

0

Zagrepčani savladali Škupi 1:0, Maribor pao u finišu protiv Šerifa

profimedia-0710006048 - Copyright Profmedia

Škupi je iznenadio Dinamo u Zagrebu odigravši 2:2, ali je prvak Hrvatske pred više od 20.000 ljudi na stadionu "Toše Proeski" u Skoplju bio bolji od šampiona Severne Makedonije 1:0 (0:0) i plasirao se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona gde će mu rival biti Ludogorec, koji se provukao u Irskoj.

Škupi i Dinamo bili su egal u prvom delu, Cefas je propustio dve dobre prilike za domaćina, dok je Bruno Petković u nadoknadi bio "oči u oči" sa golmanom Naumovskim, ali je pokušao da dribla i izgubio loptu.

Međutim, ulazak Luke Menala umesto Špikića bio je pravi potez jer je posle nešto više od 60 sekundi u nastavku dobro prošao po desnoj strani, odlično uočio kapitena Arijana Ademija na šest-sedam metara od Naumovskog i Dinamo je poveo. Bio je to 13. gol Ademija u evrokupovima za Dinamo.

Menalo je u 50. minutu postigao i gol, ali je sudija procenio da je bio u ofsajdu iako se čini da ga nije bilo. Nije bilo VAR-a, pa ni mogućnosti provere. Imali su gosti mnogo prostora u tranzicijama, međutim, nisu iskoristili nekoliko dobrih akcija, pa je u finišu Škupi pokušavao da meč uvede u produžetke.

Uspeo je Dinamo da se odbrani i zasluženo je prošao dalje, Škupi takmičenje nastavlja u kvalifikacijama za Ligu Evrope i rival mu je Šamrok, koji je u uzvratnom meču umalo neutralisao prednost Ludogoreca od 3:0 iz prve utakmice.

Irci su u 21. minutu meča došli do prednosti, bugarski šampion je na startu drugog poluvremena ostao sa igračem manje posle drugog žutog kartona Šoa, da bi u 88. minutu Emahu duplirao prednost Šamroka za veliku nadu domaćina, koju je u prvom minutu nadoknade vremena ugasio Oliveira.