Dinamo razočarao – prvak Severne Makedonije šokirao Maksimir!

21:25

0

Škupi igrao 2:2 u gostima protiv Modrih

profimedia-0605802170 - Copyright Profimedia

Škupi, prvak Severne Makedonije iznenadio je Dinamo usred Zagreba remizirajući 2:2 (1:1) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, pa će se konačni pobednik rešavati u revanšu za sedam dana u Skoplju.

Vodili su gosti, Dinamo se dobro pomučio da napravi preokret, Bruno Petković je u 86. minutu doneo prednost, ali je Škupi brutalno kaznio dva nepotrebna izletanja golmana Dominika Livakovića.

Slabo je Dinamo ušao u meč, trener prvaka Severne Makedonije Goce Sedloski uspeo je da zatvori krilne pozicije i onemogući protok lopte ka Drmiću, a zatim i da iskoristi prostor iza leđa odbrane i dođe prvi do vođstva. Fredi Alvarez je poslao dubinski loptu u šesnaesterac, Brazilac Keven je primetio da je golman Livaković napustio gol i lepim lob udarcem zatresao mrežu u 25. minutu.

Tek u finišu prvog dela prvak Hrvatske je napravio pritisak, uspostavio je svoju igru i posle centaršuta Moharamija loptu je lepim udarcem glavom u same rašlje poslao Arijen Ademi, reprezentativac Severne Makedonije.

Imao je Dinamo više od igre u nastavku, nekoliko prilika, ali golman Naumovski branio sve do 86. minuta. Ademi je sa 14 metara šutirao, lopta se odbila do Bruna Petkovića koji je sa nekoliko metara doneo Dinamu prednost.

Međutim, samo tri minuta kasnije Škupi je stigao do izjednačenja. Dugu loptu je Georgijev glavom prebacio u prostor, brzonogi Jamajčanin Cefas je video da je Livaković ponovo izašao na 14-15 metara od gola i sjajnim lob udarcem postavio konačnih 2:2.