Spartak na pogon Nemanje Nikolića do bodova došao u prvom poluvremenu - u Subotici ispisana istorija

28.04.2022

18:00

0

Efikasna je bilo i u Subotici

20210926npNikolicN2 - Copyright MN Press

Fudbaleri Spartaka iz Subotice stigli su do tri boda u duelu 33. kola Superlige sa Proleterom, 3:1 (3:0). Domaćina je predvodio kapiten, Nemanja Nikolić, sa dva pogotka, dok je susret obeležio i mladi Ilić iz redova novosadskog sastava.

Već u uvodnim minutima, Spartak je pokazao veću želju i motiv da do pobede dođe. Igrao se šesti minut, kada je kapiten Nemanja Nikolić, domaćinu doneo prednost.Od tog momenta, Subotičani su potpuno kontrolisali meč, te u 23. minutu, preko Bijelovića udvostručili prednost.

Usledio je nešto mirniji period, ali su domaćini preko Nikolića u poslednjim sekundama stigli i do trećeg pogotka. Kao i ranije tokom ovog proleća, ni sada sjajni špic nije slavio pogodak.

Tek po povratku na teren, Veljko Ilić je smanjio zaostatak i uneo malo neizvesnosti u ovaj susret.

Veljko Ilić

Tim pogotkom mladog Ilića, ispisana je istorija Superlige. Naime, Srbija je dobila najmlađeg strelca ikada.

Ilić je rođen je 20. oktobra 2005. godine, a igra na poziciji levog krila. U Proleter je stigao ove zime iz Brodarca, a ugovor je potpisao do kraja zime 2025. godine.

Ubrzo je stigao Proleter i do drugog pogotka, ali je gol Nikole Ninkovića poništen zbog ofsajda. Sjajan je u finišu susreta na golu Spartaka bio Dubljević, te sačuvao prednost od dva gola.

Na kraju, Zumbul Mahalbašić je doživeo prvi poraz od kako se nalazi na klupi Proletera.