Kad je teško - Big Ben! Zvezda se vratila na vrh, Čukarički nije izdržao na Marakani (VIDEO)

18:24

0

Na kraju - 1:0!

cz-cuka-112 - Copyright MN Press

Crvena zvezda nastavila je sa dobrim rezultatima i održala je prednost u odnosu na Partizan. Crveno-beli slavili su protiv Čukaričkog sa 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na meču postigao je El Fardu Ben u 40. minutu utakmice. Uvek kada je teško Zvezda može da se osloni na svog Big Bena, a on je i ovoga puta odradio dobar posao kao mnogo puta u prošlosti.

Meč je obeležila i povreda Milana Borjana koji je uprkos tome ostao do kraja utakmice na golu Crvene zvezde.

Generalno gledano, nije ovo bila neka utakmica mnogo lepa za gledanje, ali kada se sve sabere i oduzme Crvena zvezda će biti zadovoljna jer je upisala nova tri boda.

Mogli su izabranici Dejana Stankovića još do nekog gola, najbliži su tome bili Milan Pavkov koji je pogodio stativu i Aleksandar Katai posle slobodnog udarca, ali... Mreža Čukaričkog je mirovala.

Zvezda je sada na 88 osvojenih bodova i zadržala je prednost u odnosu na Partizan koji je na 86.

Superliga Srbije, plej-of, 33. kolo:

Radnički - Vojvodina 1:0 (0:0)

(Mićubući 49)

Sreda:

Partizan - TSC 4:1 (2:1)

(Natho 41, Rikardo 43. Miljković 48, Jović 62 - Vukić 31)

Voždovac - Napredak 3:0 (3:0)
(Milović 21, Ćirković 24, Pantović 28)

Crvena zvezda - Čukarički 1:0 (1:0)

(Ben 40)

KRAJ - 1:0!

Igraće se četiri minuta nadoknade...

88. minut - Ergelaš je probao posle klizanja Erakovića, ali je Gajić reagovao u poslednjem momentu.

87. minut - Našao se Ohi u šansi, probao je glavom, ali bila je to teška situacija. I sada se Rodić žali na povredu.

82. minut - Opet period sporije igre, Zvezda će sada da gleda da privede meč kraju i sačuva ovih 1:0.

77. minut - Probao je Ohi, ali je lopta prošla pored stative. Jako dobra prilika posle centaršuta Gajića.

73. minut - I dalje traje pauza, Gordić je na zagrevanju, čeka se da se vidi može li Borjan da nastavi utakmicu. Za sada deluje da će ostati na terenu iako se teško oslanja na nogu.

67. minut - Ponovo se Borjan žali na povrerdu posle sudara sa Strahinjom Erakovićem, a tu je bio i Kovač. Videćemo može li Borjan da nastavi meč.

65. minut - Iz igre izlazi Milan Pavkov, a ušao je Ohi Omoijuanfo.

58. minut - Period sporije igre, ne događa se ništa posebno, a sada se i Borjan žali na povredu.

54. minut - Ivanić se našao u šansi, ali je Mićović dobro odreagovao i odbranio nogama. Jako lepa intervencija.

52. minut - Probao je Lukić iz daljine, ali brani Borjan. Nije bilo previše opasno po crveno-bele.

50. minut - Gleda se VAR, ali ništa se specijalno nije dogodilo. Tako da će meč biti nastavljen. Nema previše zanimljivih događanja na startu drugog poluvremena.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Zvezda vodi 1:0 golom El Fardu Bena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

43. minut - Pavkov je bio u odličnoj šansi, ali nije se najbolje snašao...

40. minut - GOOOL - Ben dovodi Zvezdu u prednost! Dobio je loptu u šesnaestercu i onda pogodio za prednost od 1:0!

37. minut - Borjan je sada spasio Zvezdu. Stevanović je šutnuo sjajno iz slobodnog udarca, ali je Borjan vrhunski reagovao.

30. minut - Dobra prilika za Čukarički, ali je Kovač promašio, nije bilo to blizu gola.

27. minut - VELIKA ŠANSA - Posle kornera probao je Milan Pavkov koji je glavom pogodio stativu. Blizu je bilo!

23. minut - ŠANSA - Šutirao je Katai iz slobodnog udarca, lopta se odbila od živog zida i otišla u korner.

22. minut - Gužva ispred gola Čukaričkog, ali niko iz redova Zvezde nije uspeo da dođe do lopte. Bilo je nezgodno po goste posle prekida.

17. minut - Prvi malo ozbiljniji napad, išla je lopta ka Benu, ali je Zvezdin stranac napravio faul i to je sudija okarakterisao kao prekršaj.

10. minut - I dalje mirno, bez većih šansi, a Zvezda je ta koja polako preuzima inciijativu, drži loptu u nogama i traži rupu u redovima Čuke.

6. minut - Za sada se na Marakani ne dešava ništa spektakularno, a Čukarički u par navrata pokazuje da nije došao samo da se brani.

1. minut - Crvena zvezda ima prva napad na Marakani, vreme je loše, nadamo se da će fudbal da bude dobar.