Partizan izbio na prvo mesto! TSC "naljutio" crno-bele i onda primio 4 komada! (FOTO, VIDEO)

13:51

1

Krajem prvih 45 minuta Stanojević zamenio Jojića i Vujačića

part-tsc-078 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana i TSC-a otvorili su današnji program 33. kola Superlige Srbije, a slavio je domaćin sa 4:1, zahvaljujući golovima Bibarsa Natha, Rikarda Gomeša, Aleksandra Miljkovića i Nemanje Jovića. Mada treba reći da je poveo gost, pogotkom Stefana Vukića u 31. minutu.

Sada su crno-beli na prvom mestu, sa bodom više od Crvene zvezde koja će od 18.30 ugostiti Čukarički.

Utakmica u Humskoj bila je veoma uzbudljiva, posebno od gola gostiju iz Bačke Topole, u 31. minutu. Do tada, pažnju su (nažalost) držale intervencije lekarskih ekipa. Golman gostiju Nenad Filipović se žalio na lakšu povredu, a posle jednog sudara defanzivcu Partizana Nemanji Miletiću je ukazivana pomoć jer je ostao bez vazduha. Takođe, i Nikoli Terziću je sanirana povreda nosa posle duela sa Jugom Stanojevim. Lekari su morali da zaustave krvarenje.

Ali kao što je rečeno, sve je postalo zanimljivije od 31. minuta.

Greška Miloša Jojića je omogućila Vukiću da savlada povratnika na gol Aleksandra Popovića, a onda je usledila "lančana reakcija". Posle nove greške Jojića usledili su zvižduci sa tribina, pa je Aleksandar Stanojević napravio dvostruku izmenu. Izveo je Jojića i Igora Vujačića (ušli Marković i Saničanin), kome je pobegao Vukić, a u tim trencima bilo je i zvižduka i vređanja sa tribina. Sve je bilo na račun Jojića.

Ali je onda usledio potpuni preokret. Prvo je Natho pogodio iz "slobodnjaka", a zatim otrčao do klupe i radost podelio sa Jojićem. Onda je i Rikardo preokrenuo, pa je tenzija splasnula u nastavku.

Za crno-bele drugo poluvreme nije moglo da počne bolje, pošto je Miljković posle gužve, nakon kornera pogodio za 3:1. Onda je pogodio i rezervista Jović, i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Mogao je Partizan i do 5:1, ali je sudija Milan Mitić procenio da lopta nije prešla gol liniju posle udarca Nemanje Miletića. Doduše, konsultovana je i VAR soba.

Kako se meč približavao kraju, tempo je i opadao.

Takođe treba reći da je poseta na stadionu u Humskoj bila veoma loša, pošto navijača na južnoj tribini nije bilo. Grobari su dan ranije najavili bojkot zbog termina meča.

Dešavanja sa stadiona u Humskoj mogli ste UŽIVO da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice!

86. MINUT - Posle akcije, Jović nije sa nekoliko metara dao gol. Ušao mu je u šut Filipović.

85. MINUT - Marković špicem, ali iz neposredne blizine preko gola.

83. MINUT - Splasnuo je ritam, ali je to i jasno s obzirom na rezultat.

78. MINUT - Korner za TSC sa desne strane. Domaćin je otklonio opasnost.

72. MINUT - Ušli su Mirčevski, Dukure, Milićević i Stanojlović. Sada je Lazetić napravio sve izmene. Više nema pravo.

69. MINUT - Snažno je šutirao Đakovac sa 25 metara, ali je Popović odbranio.

66. MINUT - Miletić je tražio gol. Usledila je VAR provera, da li je gol prešla gol liniju.

Ipak nije bilo gola!

62. MINUT - GOL! Jović za 4:1! Asistenciju je upisao Lazar Marković, a mladom ofanzivcu nije bilo teško da ubaci loptu koju je sačekao na drugoj stativi.

61. MINUT - Živković umesto Lutovca i to je bila poslednja izmena u redovima crno-belih.

58. MINUT - Na terenu su Jović i Jevtović. Izašli su Terzić i Menig. Nova dvostruka izmena u redovima Partizana.

57. MINUT - Vukić nije stigao loptu, a bio je veoma blizu gola Popovića. Ubrzo je i Miljković dobio žuti zbog starta nad Banjcem, tačnije povlačenja.

53. MINUT - Kontra Partizana, Marković je pokušao sa desne strane, ali je lopta otišla pored stative.

48. MINUT - GOL! Strelac je Miljković!

Rikardo je ubacio sa desne strane, ali je opasnost otklonjena ispred gola Filipovića. Izveden je korner, a pogodio je Miljković posle gužve u kaznenom.

Sada je 3:1 za Partizan.

U timu TSC-a ušao je Krsmanović umesto Petrovića. To je bila jedina promena na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena!

45.+3 MINUT - Marković je pokušao sa distance, ali pored gola.

43. MINUT - GOL! Rikardo je dao gol, ali je usledila i VAR provera, da li je bio ofsajd! Na kraju je gol i priznat! Okrenuli su crno-beli.

Prvo je pobegao Menig odbrani gostiju, odbranio je na kratko Filipović, ali je do lopte prvi stigao Rikardo i postigao 24. ligaški gol ove sezone (30. u svim takmičenjima). Pomoćnici su podigli zastavicu zbog ofsajda, ali nakon gledanja snimka, gol je potvrđen.

41. MINUT - GOL! Izjednačio je Natho!

Odličan gol je iz slobodnog udarca postigao kapiten reprezentacije Izraela koji je odmah otrčao da proslavi gol sa Jojićem čiji su izlazak navijači "pozdravili".

40. MINUT - Izašli su Jojić i Vujačić, a ušli Marković i Saničanin. Ovacije domaće publike prilikom objavljivanja izmene. Bilo je i uvreda i zvižduka.

35. MINUT - Ponovo je pogrešio Jojić. Malobrojna publika je sandirala protiv. Spremao se da uđe Lazar Marković.

34. MINUT - Menig je centrirao sa desne strane, ali je Rikardo posle pokušaja glavom bio neprecizan.

31. MINUT - GOL! Poveo je TSC. Strelac je Vukić. A pre toga, Jojić je pogrešio, Bočkaj je uposlio Vukića, koji je bio brži Vujačića.

Sa tribina u Humskoj na kojima je veoma malo navijača čuje se i poneki zvižduk igračima Partizana, uz povike "'ajde, bre!" i "igrajte nešto!

27. MINUT - Ljutili su se Rikardo i Natho na Vargu jer je posle jednog duela pao na teren kao da je dobio ozbiljan udarac.

26. MINUT - Ispred Vukića je istrčao Popović.

22. MINUT - Kapiten Partizana Zdjelar je dobio žuti karton. Sudija Mitić je procenio da je namerno igrao rukom.

18. MINUT - Menig je oborio Banjca, oborio je protivnika, jer je pre toga pogrešio Zdjelar. I na kraju je dobio žuti karton.

Ponovo se Terziću ukazivala pomoć. Posle slobodnog udarca, Rikardo je otklonio opasnost.

13. MINUT - I Terziću se ukazivala pomoć jer mu je bio raskrvavljen nos posle duela sa Jugom Stanojevim. Ali je i on nastavio meč.

7. MINUT - Sudar u kaznenom prostoru. Miletić je jedva došao do daha posle sudara sa Ratkovim. Lekarska ekipa je bila na terenu, pošto je Miletić ostao bez daha. Ipak, nastavio je defanzivac crno-belih.

4. MINUT - Korner za TSC sa leve strane. Preletela je lopta sve u kaznenom. Otklonjena je opasnost ispred gola Popovića.

3. MINUT - Jojić je posle dodavanja Miljkovića snažno šutirao sa ivice kaznenog prostora. Lopta je otišla preko prečke.

2. MINUT - Golman gostiju Filipović se žali na povredu. Ipak, ubrzo je nastavio.

U VAR sobi su Maksimović i Beljin.

Uskoro počinje utakmica u Humskoj.

Gosti će imati podršku, "plavih bećara" (Blue Betyars). Navijači iz Bačke Topole su smešteni na severnoj tribini stadiona u Humskoj.