Matić gurnuo Ronalda u istoriju, ali se Portugalac nije radovao posle jubilarnog gola (VIDEO)

23.04.2022

13:08

0

Sjajan učinak Kristijana na povratku posle porodične tragedije

Tan2022-4-23_141155910_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair J. Grant

Nije Kristijano Ronaldo slavio mali jubilej. On je u meču protiv Arsenala posle asistencije našeg Nemanje Matića postigao svoj 100. gol u Premijer ligi.

Posle gola je izostalo standardno "siiiiju", iz vrlo razumljivih razloga, pošto mu je u ponedeljak preminuo novorođeni sin.

Zato je i izostao u utorak u teškom porazu protiv Liverpula na Enfildu. I danas je na Emirejtsu dobio izraze saosećanja od svih na stadionu, pošto su u sedmom minutu ustali i aplaudirali mu. Isto tako je bilo i u Liverpulu.

Što se tiče gola, postigao ga je u 33. minutu, posle sjajne asistencije Matića za 2:1.

Posle slavlja je primio čestitke od saigrača, ali nije bilo uobičajene radosti, kao ni njegovog rituala kojim proslavlja golove.

Tanjug/AP Photo/Alastair J. Grant

Ronaldo je u 61. minutu još jednom zatresao mrežu, ali gol nije priznat zbog (vrlo malog) ofsajda. Portugalac je jedini igrač koji je postigao po 100 golova u Premijer ligi i Primeri.

Ronaldova verenica Heorhina vratila se iz porodilišta kući sa ćerkicom, tako da je porodica opet na okupu.