Natho briljirao! Golom, ali i asistencijama vodio Partizan do pobede i osvete (VIDEO)

20.04.2022

17:55

0

U prethodnom meču nije bilo golova

partizan_-_cuka__84440 - Copyright MN Press

Fudbaleri Partizana su se revanširali Čukaričkom za nedavni rezultat, odnosno remi bez golova u Superligi Srbije. Ekipa Aleksandra Stanojevića je sa 3:1 pobedila tim Milana Lešnjaka, i tako zadržala priključak sa vodećom Crvenom zvezdom. I dalje je razlika dva boda, a u narednom meču u Humsku stiže TSC. Podsetimo, zbog uskršnjih praznika neće se igrati za vikend, već u sredu.

Počelo je sporadičnim, ali grlo glasnim prozivkana navijača sa istočne tribine na račun taktike trenera Stanojevića u 167. večitom derbiju, a onda su one postale još učestalije posle 20. minuta. Nathov 20. iskorišćeni penal u dresu Partizana za 1:0, za miran nastavak meča i podsećanje da ga protiv Zvezde nije bilo u igri do 85. minuta.

Za kritičare Stanojevićevog rada bio je to akt trenerskog kukavičluka, dok će njegove pristalice i u ovoj igri protiv Čukaričkog videti još jedan prilog tezi da je Izraelac doktor superligaških utakmica, delom da bi opravdali potez trenera, delom da bi "brđanima" stavili do znanja da mečevi protiv njih ne spadaju u one velike kada prisustvo Natha znači igrača manje na terenu.

Ne da igra Partizana večeras nije ništa trpela zbog Natha u timu, već je sve dobro u igri postojalo zahvaljujući njemu.

Crno-beli su u početnim minutima drugog dela igre rešili pitanje pobednika utakmice preko Igora Vujačića i Rikarda Gomeša, tako da je Stefan Kovač samo ublažio poraz u 61. minutu.

Kako je bilo iz minuta u minut, mogli ste da čitate na našem portalu.

Kraj utakmice!

84. minut - Umesto Rikarda je ušao Milovanović. Takođe, izašao je Drezgić, a ušao Puškarić. Kembel je zamenio Kovača.

81. minut - Mijailović je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je izblokiran nekadašnji igrač Zvezde, za koga se spekulisalo da može da dođe u Humsku.

75. minut - Dvostruka izmena u redovima gostiju. Ali i u Partizanu (samo jedna). Ušli su Ergelaš i Čolić, a izašli Ndijaje i Savić. U Partizanu izašao je Natho, a ušao je Jevtović.

72. minut - Ndijaje je ušao u kazneni prostor. Pokušao je Senegalac driblinzima nedaleko od gola crno-belih, ali ga je ipak osujetio Vujačić.

62. minut - Umesto Belića je ušao Lukić.

61. minut - GOL! Smanjio je Kovač na 3:1. Pre toga, pogrešio je Saničanin.

60. minut - Ušli su Jović i Holender. Izašli su Menig i Terzić

Početkom drugog poluvremena, navijači sa južne tribine su otišli, kako bi stigli na meč košarkaškog Evropkupa, sa Bursom.

52. minut - GOL! Sada je i Rikardo dao gol. Sada je 3:0 za crno-bele. Ovo je napadaču sa Zelenortskih Ostrva 23. gol u sezoni. Nalazi se na vrhu liste strelaca ispred Aleksandra Kataija iz Crvene zvezde koji ima 20.

I u ovoj situaciji je Natho upisao asistenciju.

49. minut - Vujačić za 2:0! Novom golu crno-belih prethodila je greška belo-crnih. Pre toga je centrirao Natho.

Nije bilo promena na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena - 1:0

43. minut - ŠANSA! Velika prilika za Natha, šutirao je posle povratne lopte, ali je ona prozujala pored stative. Mogao je Izraelac sada da odvede domaćina na sigurnu razliku.

40. minut - Period mirnije igre, ne događaju se prilike, Čuka je imala dve šanse na startu meča i kasnije nije mnogo bio opasan po gol Partizana.

30. minut - Partizan diktira ritam, pokušava preko Terzića po desnoj strani, ali nema prave ideje u završnih 30 metara od gola Čukaričkog.

24. minut - Sada će Partizanu biti mnogo lakše da igra, ima prednost, probio je led, odradio je najteži posao.

19. minut - GOL! - Partizan vodi, Natho je pogodio se bele tačke! Iskusno je izveo kaznu i bio precizan.

18. minut - PENAL! Partizan nastavlja da dominira, ima veći posed lopte i to mu se isplatilo. Penal! Drezgić je igrao rukom posle šuta Natha!

12. minut - Nova opasna šansa u šesnaestercu Čuke, Rikardo je bio aktivan, ali su uspeli gosti da se odbrane. Potom Mićović opet jako raspoložen na golu.

8. minut - Čukarički igra defanzivno, ali nisu gosti uopšte naivni, pogotovo iz polukontri. Posle šanse Rikarda usledio je jedan mirniji period.

3. minut - ŠANSA!  Evo prvog boljeg napada za domaćina, biće korner. I odmah velika šansa! Rikardo je probao glavom, malo je nedostajalo da napadač crno-belih stigne do gola. Odlična odbrana Mićovića!

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad ima Partizan koji na ovoj utakmici igra u belim dresovima, dok su gosti u crnoj opremi.

- Poseta na stadionu Partizana sigurno neće zadovoljiti čelnike crno-belih. Stolice u Humskoj su prilično prazne...

SASTAVI

Partizan: Stevanović – Miljković, Vučačić, Saničanin, Lutovac, – Zdjelar, Jojić - Menig, Natho, Terzić - Rikardo.

Čukarički: Mićović – Stevanović, Šapić, Drezgić, Tošić – Kovač, Mijailović - Belić, Ndijaje, Savić - Rakonjac.