Vuče uz tebe smo! Dirljiva poruka na "Karađorđu" za teško povređenog Mitoševića, goleada u Kruševcu (FOTO)

21:50

0

U Novom Sadu bez golova, ali u Kruševcu čak četiri

20200801npMitosevicV2 - Copyright MN Press

Nastavljeno je takmičenje u plej-ofu, odnosno plej-autu Superlige Srbije. U Novom Sadu, Proleter je na stadionu "Karađorđe" dočekao Radnik, ali golova nije bilo.

Međutim, scena koja je obeležila plej-aut meč u "srpskoj Atini" bila je podrška Vuku Mitoševiću. Podsetimo, igrač Radnika je pre nekoliko dana doživeo ozbiljnu povredu, a o lomu noge se pričalo posle meča prethodnog kola.

Pre početka utakmice, obe ekipe su nosile majice sa porukom podrške Mitoševiću.

- Vuče uz tebe smo - bio je natpis na majicama.

Za razliku od duela u Novom Sadu u kojem su mreže mirovale, niški Radnički je deklasirao Napredak u Kruševcu. Rezultat u utakmici plej-ofa bio je 4:0 u korist ekipe Radoslava Bataka.

Već na poluvremenu, Nišlije su imale osetnu prednost. Prvo je sa bele tačke pogodio Lazar Arsić u 12. minutu, a onda je 12 minuta kasnije strelac bio i Aleksandar Mesarović.

Stefan Mitrović je pogodio u 49. minutu, a konačan rezultat je postavio Nemanja Milovanović u 83. minutu, autogolom. Inače, Milovanović je u igru ušao samo deset minuta ranije.

Treba reći i da je od 75. minuta Napredak bio bez Nemanje Kojičića koji je isključen.

U sledećem kolu, sredinom naredne sedmice, Radnički će ugostiti Vojvodinu, dok će Napredak u Beogradu igrati protiv Voždovca.