15:48

0

I u Kupu je nedavno bilo 4:0

20220420151939-IMG-8576 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde ponovo su pobedili TSC sa 4:0. Posle trijumfa u Kupu Srbije, i danas je ekipa Dejana Stankovića slavila ubedljivo, u meču 32. kola Superlige Srbije. Junak meča je svakako Mirko Ivanić, zbog het-trika, kao i kasnijeg učešća u golu El Fardu Bena.

U narednom kolu, Zvezda će ugostiti Čukarički, dok će TSC igrati u Humskoj protiv Partizana. Takođe treba reći, da branilac titule ima pet bodova više od crno-belih, koji međutim imaju i meč manje.

Vratimo se današnjem meču, u kojem je Dejan Stanković pravio neke izmene, ali treba reći i da je Žarko Lazetić imao kadrovskih problema. Tako je u startnoj postavi bio Milan Pavkov, umesto Ohija Omojiuanfoa, a u defenzivnoj liniji bili su Aleksandar Dragović, Strahinja Eraković i Radovan Pankov. Na terenu nije bilo ni Milana Rodića, zbog kartona, a među starterima je bio i Milan Gajić.

Crveno-beli su idealno otvorili meč, pošto je Ivanić u 16. minutu samo krunisao odličan prodor Alekandra Kataija po levoj strani. Možda Zvezdina "desetka" ne bi tako lako prošla, da Ifet Đakovac nije morao da se čuva drugog žutog kartona. Ali, to je već druga priča.

Posle toga gostima je bilo lakše, a najopasniji u redovima domaćina bio je Mihajlo Banjac, koji se prilično dugo povezivao sa klubom iz Ljutice Bogdana. Na poluvreme se otišlo sa "minimalcem" gostiju, ali je u nastavku "eksplodirao" Ivanić, sa dva gola. Isto tako, on je u velikoj meri pripremio gol Bena. Ponovo je radila veza Katai - Ivanić. Katai je centrirao, Ivanić pokušao glavom, a na odbijenu loptu natrčao Ben, za krunisanje ubedljive partije.

U nastavku meča, Stanković je mogao i da menja, pa su šansu dobijali i Slavoljub Srnić, Ohi, Nikola Stanković, Nemanja Motika i Nenad Krstičić. Imao je prilike za gol i Pavkov, pogodio je prečku, ali se na kraju ipak ispostavilo da su pobedu doneli Ivanić i Ben. Sada imaju 15, odnosno 12 datih golova u sezoni u Superligi. Katai ima upisanih 20.

Dešavanja uživo sa TSC Arene mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

Kraj utakmice!

86. MINUT - Duel Mirčevskog Kange i Mirčevskog, ali je meč nastavljen.

Iako vode, presing gostiju se nastavlja...

84. MINUT - U Zvezdi trostruka izmena. Izašli su Pavkov, Sanogo i Katai. Ušli su Stanković, Krstičić i Motika. U TSC-u umesto Banjca Dukure.

80. MINUT - Gajić je centrirao sa strane. Ali nisu do nje došli ni Pavkov ni Ohi. Na kraju se ispostavilo da je bio ofsajd.

76. MINUT - Pavkov je pogodio prečku.

72. MINUT - Izmene. Krsmanović je ušao, a izašao Ćalušić. I u Zvezdi je bilo promena. Ušli su Srnić i Ohi, a izašli Ben i Ivanić, strelci golova. Ivanić sada ima 15, a Ben 12 pogodaka u ovoj sezoni u Superligi.

71. MINUT - GOL za 4:0! Centrirao je Katai sa leve strane, Ivanić je glavom pokušao, ali je na kratko odbranio Filipović. Nju je sačekao Ben koji je zakucao u mrežu.

68. MINUT - Sanogo je dobio žuti karton. Posle toga je pokušao Banjac iz "slobodnjaka", ali je bio bezuspešan.

67. MINUT - Dao je Ivanić i treći gol. Povela je Zvezda sa 3:0. Namestio se i pogodio dalji ugao gola Filipovića.

64. MINUT - Opet Ivanić, za 2:0! Velike zasluge idu na račun Kange koji je prebacio poslednju liniju domaćina. Ivanić je zatim pogodio bliži ugao.

62. MINUT - Gajić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je Filipović odbranio. Lopta je u korneru. Ipak se odbranio domaćin.

60. MINUT - Pankov je pokušao glavom, ali je poslao loptu pored stative.

57. MINUT - Izašao je Ratkov, a ušao je Stanojlović. Ovo je nova izmena u TSC-a.

56. MINUT - Ben je centrirao sa desne strane, Ivanić je u padu pokušao glavom, ali je prebacio gol.

46. MINUT - Pavkov je pokušao sa 15-ak metara, ali je šutirao preko gola.

Lazetić je menjao na poluvremenu, ali ne i Stanković. Izašao je Stanojev, a ušao Mirčevski.

Kraj poluvremena

45.+1 MINUT - Pavkov je pokušao, ali je loptu glavom poslao pored stative.

44. MINUT - Slobodan udarac za domaćina sa leve strane. Posle toga, Banjac je centrirao, ali je Borjan uhvatio.

35. MINUT - Banjac je sada šutirao sa distance, ali je Bojran ukrotio. Ovo je bio prvi šut na gol domaćina. Istovremeno, Kanga se žalio na povredu posle duela sa Vukićem.

28. MINUT - Kanga je sa ivice kaznenog šutirao. Ali je Gabonac bio prilično neprecizan.

22. MINUT - Banjac je sa leve strane ubacio loptu ispred gola gostiju, ali na nju niko nije natrčao.

21. MINUT - Banjac je izveo korner, ali je Borjan to lako rešio.

16. MINUT - GOL! 1:0 za Zvezdu! Prošao je Katai po levoj strani, izbacio je Đakovca iz igre, ubacio loptu na peterac, gde je sačekao Ivanić. Samo je ubacio u mrežu, pošto je ona već prošla pored golmana Filipovića.

14. MINUT - Đakovac je dobio žuti karton, prvi na utakmici. Zbog prekršaja u napadu. Bio je neoprezan u startu nad Ivanićem.

9. MINUT - Banjac je šutirao iz daljine. Umalo je tu loptu zakačio Vukić.

6. MINUT - Pavkov je pokušao glavom.

2. MINUT - Pokušali su Gajić, kao i Pavkov, ali se domaćin odbranio.

Počela je utakmica.

Kapiten gostiju Borjan je izabrao stranu. Gol u prvom poluvremenu, biće onaj ispod severne tribine.

Stanković je uoči meča otkrio i zašto ne računa na Italijane u timu.

- Falko ima problem sa zadnjom ložom, a Pičini sa prehladom. Zato su ostali u Beogradu - kazao je Stanković za TV Arena sport.

Vremenski uslovi su idealni za igru.

Podsetimo, Zvezda je već gostovala na novom stadionu u Bačkoj Topoli, i tada je bilo 3:2 za goste iz Beograda.

Na klupi TSC-a su: Jorgić, Stanojlović, Milićević, Mirčevski, Leandro, Krsmanović, Svilar, Šušnjar, Dukure, Dolmagić i Krstić.

Rezervisti Zvezde su: Gordić, Krstičić, Đurić, Motika, Stanić, Živković, Stanković, Radulović, Srnić, Gobeljić i Ohi.

TSC: Filipović - Stanojev, Ćalušić, Antonić, Stojković - Đakovac, Bočkaj - Banjac, Varga, Ratkov - Vukić.

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Dragović, Eraković - Ivanić, Kanga, Sanogo, Gajić - Ben, Katai - Pavkov.

Ovako to izgleda i formacijski.

Kao što se vidi, starter u napadu za crveno-bele je Milan Pavkov, dok je Ohi Omojiuanfo na klupi. Takođe, Stanković nije mogao da računa na Milana Rodića, zbog kartona.

Tako se odlučio za trojiću pozadi, Pankova, Dragovića i Erakovića. Po desnoj strani biće Milan Gajić i El Fardu Ben, a po levoj Mirko Ivanić i Aleksandar Katai.