Tadić je čuvar Ajaksovog trona! Šest minuta Srbinove magije u Groningenu (VIDEO)

02.04.2022

16:36

0

Asistencija, pa gol za vođstvo na teškom gostovanju

2022-01-23_163452 - Copyright Profimedia

Ajaks je slavio na jednom od najvećih iskušenja u nacionalnom šampionatu do kraja sezone. „Kopljenici“ u tekućoj takmičarskoj godini vode veoma neizvesnu šampionsku trku sa PSV-om, a ukoliko velikan iz Amsterdama odbrani tron najzaslužniji će biti, ko drugi doDušan Tadić.

Na subotnjem gostovanju u Groningenu (3:1) Ajaks je gubio od istoimenog domaćeg tima golom Larsena, ali je u završnici prvog poluvremena zablistao kapiten „orlova“ i sa dva poteza režirao preokret.

Najpre je u prvom minutu nadoknade vremena asistirao Klasenu za izjednačenje, da bi u sedmom minutu nadoknade rutinski realizovao penal i usmerio „kopljanike“ ka trijumfu koji je overio Berhaus u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.